FIFA w ogniu krytyki. "Szerokie kadry na mundial to kabaret"

Zbigniew Boniek / by Roger Gor, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zbigniew_Boniek_2015.jpg

  

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zgadza się z opinią, iż powoływanie 35-osobowej kadry na mundial i odrzucanie z niej zawodników nie ma większego sensu. Przyznał to we wpisie na Twitterze.

Opinią w sprawie systemu powoływania zawodników na mundial w Rosji podzielił się Krzysztof Stanowski. Selekcjoner Adam Nawałka podał skład 35-osobowej kadry na Mistrzostwa Świata, ale już przed pierwszym zgrupowaniem będzie musiał skreślić aż siedmiu graczy. Na obóz z biało-czerwonymi pojedzie tylko 28 piłkarzy.

Okazuje się, że podobne zdanie w tej sprawie ma prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. - To fakt - przyznał rację Stanowskiemu. Budzący kontrowersje system nie ulegnie jednak zmianie i do piątku Adam Nawałka musi podać nazwiska siedmiu piłkarzy, którzy pożegnają się z marzeniami o mundialu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Arabia Saudyjska przyznaje: dziennikarz Chaszodżdżi został zabity w konsulacie w Stambule

/ Alfagih

  

Ponad dwa tygodnie od zaginięcia krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Arabia Saudyjska przyznała, że został on zabity w konsulacie w Stambule.

Oficjalna saudyjska agencja prasowa Spa poinformowała w nocy z piątku na sobotę, że Chaszodżdżi zginął podczas kłótni, do jakiej doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami".

W związku z tym zabójstwem aresztowano 18 osób.

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja dysponuje nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione.

Do tej pory Arabia Saudyjska konsekwentnie odrzucała oskarżenia o zamordowanie Dżamala Chaszodżdżiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl