Tusk dostał wezwanie do sądu - będzie zeznawał jako świadek. Znana jest data rozprawy

/ / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Donald Tusk będzie zeznawał w procesie Tomasza Arabskiego. Rozprawa, na którą został wezwany były szef Platformy Obywatelskiej, odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia.

"Termin rozprawy na obecną chwilę pozostaje aktualny" - poinformowała sekcja prasowa warszawskiego sądu okręgowego.

Rozprawa ma rozpocząć się w poniedziałek o godz. 10.

Proces Arabskiego i czterech innych urzędników - zainicjowany prywatnym aktem oskarżenia - rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Warszawie w marcu 2016 r. Oskarżeni to poza byłym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013, dwoje urzędników kancelarii premiera - Monika B. i Miłosław K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie - Justyna G. i Grzegorz C. Grozi im do 3 lat więzienia.

We wrześniu zeszłego roku sąd zapytał strony, czy odczytać zeznania Tuska z prokuratury czy też wezwać go na rozprawę jako świadka. W imieniu oskarżycieli prywatnych mec. Anna Mazur powiedziała, że wnosi o wezwanie b. premiera "wobec rozbieżności w zeznaniach" i dodała, że powinien on mieć wiedzę o działaniach Arabskiego w całej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Współpracowaliśmy w rządzie i będziemy dalej współpracować razem przy budowie Warszawy"

Patryk Jaki i Jerzy Kwieciński / twitter.com/PatrykJaki

  

Dobra współpraca samorządu z rządem gwarantuje, że Warszawa będzie się szybciej rozwijała i przez kolejne pięć lat będzie miała nowe impulsy rozwojowe. Tak uważa kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Z kolei minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapewnił Patryka Jakiego o rządowym wsparciu po ewentualnej wygranej w wyborach.

„Warszawa generalnie potrzebuje budowania mostów, dlatego że musimy łączyć lewy i prawy brzeg Wisły" - oświadczył Jaki podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w dzielnicy Wawer, przy budowanym Moście Południowym w ciągu drogi ekspresowej S2 - Południowej Obwodnicy Warszawy (POW).

Podkreślił jednocześnie, że „bardzo istotne w tym wszystkim jest to, aby samorząd Warszawy dobrze współpracował z rządem”.

„Bo ta współpraca, dobra współpraca samorządu z rządem gwarantuje, że Warszawa będzie się szybciej rozwijała i że będziemy mogli oglądać tak wspaniałe budowle, które w przyszłości zapewnią dużą większą jakość życia mieszkańców Warszawy”

- mówił kandydat na prezydenta stolicy. Jego zdaniem taka współpraca zagwarantuje, że przez kolejne pięć lat Warszawa będzie miała nowe impulsy rozwojowe.

Jaki przekonywał, że stolica potrzebuje „kolejnych dużych inwestycji infrastrukturalnych”. Wymienił przy tym nowe przeprawy na Wiśle, „dużą obwodnicę” oraz konieczność dokończenia obwodnicy śródmiejskiej.

Towarzyszący politykowi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że budowany Most Południowy jest potrzebny całej Polsce. Ocenił przy tym, że postępy na budowie tej przeprawy są „naprawdę wyraźne, (...) widać, że praca wre”.

Kwieciński przyznał, że przepraw „brakuje na południe od Warszawy i na północ”. „Tu Patryku masz zapewnienie, że współpracowaliśmy w rządzie i będziemy dalej współpracować razem przy budowie Warszawy” - zadeklarował minister. „Bo potrzeba nam ambitnych planów, które pozwolą mieszkańcom Warszawy żyć godnie i rozwijać ich aspiracje, ich ambicje" - powiedział. Dodał, że Warszawa była, jest i będzie zawsze miastem ambitnym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl