Zły sposób na rosyjskie uszy

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, komentując sprawę zatrzymania podejrzanych o podpalenie węgierskiego centrum w Użhorodzie na Zakarpaciu, powiedział, że „zewsząd wystają rosyjskie uszy”.

Rzeczywiście, polska ABW aresztowała polskich obywateli z prorosyjskiej organizacji w związku z pierwszym podpaleniem, a w związku z drugim atakiem na węgierski ośrodek ukraińska policja zatrzymała mężczyzn, którym za pieniądze miał to zlecić mieszkaniec kontrolowanego przez Rosjan Naddniestrza. Celem miało być rozpętanie ukraińsko-węgierskich niepokojów. A wszystko, cóż za przypadek, stało się tuż przed tym, jak Gazprom zakręcił Ukrainie kurek z gazem. Gazprom co prawda się przeliczył – gaz zaczęła sprzedawać Ukrainie Polska. Ale pozostaje inny problem na przyszłość: zgadzając się z Klimkinem, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że władze Ukrainy zachowują się bardzo lekkomyślnie. W obliczu swoich niskich notowań grają bowiem kartą postupowskiego nacjonalizmu, choć Ukraina to coś dużo więcej niż ta tradycja. Dają w ten sposób paliwo antyukraińskiej propagandzie i ośmielają do prowokacji takich jak te na Zakarpaciu.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Totalnych to dopiero zaboli

Fala hejtu zalała internet po słowach Marcina Mastalerka, byłego rzecznika PiS-u, który stwierdził, że w 100-lecie niepodległości samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT powinny być biało-czerwone. Śmichy-chichy zalały portale wyznawców totalnej opozycji, a wulgarne propozycje, co jeszcze można wymalować w barwy narodowe, nie nadają się do zacytowania, ale pokazują, na jakim poziomie trwa tam dyskusja.

Wprawdzie Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u, zaprzeczył, by zaczęto realizować ten pomysł, ale poinformował, że zamównione nowe boeingi, które przylecą do Polski latem, będą miały specjalne malowanie nawiązujące do polskich barw narodowych. Za to jest jeszcze gorsza informacja dla tych wszystkich, którzy marzyli, żeby przemalować samoloty LOT-u w barwy niemieckiej Lufthansy. Już wkrótce na polskich samolotach w 100-lecie odzyskania niepodległości pojawi się okolicznościowe logo „Niepodległa”, imitujące odręczne pismo marszałka Józefa Piłsudskiego. Już widzę to obrzydzenie na twarzach „totalnych”, kiedy będą musieli polecieć do Brukseli z kolejnym donosem samolotem w biało-czerwonych barwach. Doradzę im, że zawsze mogą skorzystać ze specjalnych torebek chorobowych.
 

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl