Gala z okazji 25-lecia „Gazety Polskiej”. Prezes PiS: warto walczyć, warto być odważnym

  

Dziś podczas gali Strefy Wolnego Słowa nagrodzeni zostaną laureaci nagród 25-lecia „Gazety Polskiej” Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” oraz nagrody im. św. Grzegorza Wielkiego. Zostali nimi odpowiednio b. prezydent Lech Kaczyński i prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz Andrzej Gwiazda. Relację prowadzimy na portalu Niezależna.pl.


21:10

Kończymy relację z Gala 25-lecia „Gazety Polskiej”.

20:57

 

20:48

 

20:46

 

20:45

Prof. Andrzej Zybertowicz o konflikcie polsko-izraelskim:

 

20:28

Podczas gali nasza reporterka rozmawiała z Janem Dziedziczakiem.

 

20:24

 

20:20

 

20:19

Warto walczyć, warto być odważnym. Lech Kaczyński prowadził politykę odważną i pokazał, że jest to możliwe. Idziemy tą drogą

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

20:17

Uważam, że spotkał mnie dziś oraz - pośmiertnie - mojego brata, przede wszystkim jego, bo on jest postacią numer jeden, wielki zaszczyt

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

20:16

Jeśli dzisiejszą nagrodę traktuję jak zaszczyt, to dlatego, że to nagroda "Gazety Polskiej"

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

20:14

Jarosław Kaczyński:

Nie wygralibyśmy, gdyby Lech Kaczyński nie zdecydowałby się na kandydowanie na prezydenta Warszawy, gdyby później nie wygrał wyborów na prezydenta Polski.

20:13

 

20:13

Cały ten łańcuch wydarzeń, który doprowadził do dobrej zmiany nie mógłby się zacząć, gdyby nie Lech Kaczyński

- stwierdził prezes PiS.

20:11

Jarosław Kaczyński odebrał nagrodę z rąk Tomasza Sakiewicza.

20:09

Polski zazdrości nam dzisiaj wiele narodów. (...) Dziś być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Nasi laureaci przywrócili nam dumę z Polski

- stwierdził Tomasz Sakiewicz.

20:07

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej":

W 100-lecie polskiej niepodległości obchodzimy 25-lecie reaktywowania "Gazety Polskiej". Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogli być inni laureaci.

20:07

 

20:04

Lech Kaczyński w 2008 roku w Tbilisi.

20:02

Zebrani w Teatrze Wielkim mogą obejrzeć archiwalne materiały poświęcone Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim.

Portal Niezależna.pl prowadzi relację live z tego wydarzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: redakcja
Tagi

Wczytuję komentarze...

Sensacyjne odkrycie w Dreźnie. Po wielu latach znaleziono... legitymację Putina!

Władimir Putin / fot Witwicki A/Gazeta Polska

  

Mijają lata, a dokumenty pozostają... Tak było w przypadku Władimira Putina. Niemiecki "Bild" informuje, że w Dreźnie znaleziono legitymację służbową Stasi wystawioną na nazwisko prezydenta Rosji. Stasi to Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD. Okazuje się, że legitymacja dawała mu wiele przywilejów.

Obecny prezydent Rosji przebywał w latach 80. XX wieku w Dreźnie jako funkcjonariusz tamtejszej placówki radzieckiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB). "Bild" opublikował zdjęcie legitymacji "majora Władimira Putina" z jego podpisem i zdjęciem w cywilnym ubraniu oraz ze stempelkami, przedłużającymi co kwartał ważność dokumentu aż do końca 1989 roku.

Szef drezdeńskiego oddziału Urzędu Federalnego Pełnomocnika ds. Dokumentów Stasi Konrad Felber powiedział "Bildowi", że tego rodzaju legitymacja pozwalała jej właścicielowi na swobodne wchodzenie do biur Stasi i wychodzenie z nich. Czyniło to werbunek agentów łatwiejszym, gdyż Putin nie musiał nikomu mówić, że pracuje dla KGB.

Rosyjskie władze przyznały, że legitymacja może być autentyczna.

"W czasie istnienia Związku Radzieckiego KGB i Stasi były służbami partnerskimi i dlatego nie należy wykluczać także takiego wydania legitymacji"

- oświadczył rzecznik Putina Dmitrij Pieskow. [polecam:https://niezalezna.pl/248376-amerykanie-oskarzaja-putina-mattis-ponownie-probowal-ingerowac-w-nasze-wybory]

Już wcześniej niemieckie media informowały, że w lutym 1988 roku Putin otrzymał od ministra bezpieczeństwa państwowego NRD Ericha Mielkego brązowy Medal Zasługi Narodowej Armii Ludowej za osiągnięcia w "służbie w walce o pokój, w obronie ojczyzny i proletariackiego internacjonalizmu w latach bratniej współpracy tajnych służb NRD i Związku Radzieckiego przeciwko wspólnemu wrogowi".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl