Były prezydent Tarnowa nie chce do więzienia. Złożył wniosek o odroczenie kary

/ pixabay.com

  

Sąd Rejonowy w Brzesku 7 lutego rozpozna wniosek byłego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały o odroczenie wykonania kary trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności – poinformowała sędzia Bożena Waresiak z SR w Brzesku.

Skazany na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tys. zł łapówki były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, we wniosku o odroczenie wykonania kary, wskazuje na konieczność sprawowania opieki nad osobami mu najbliższymi, które mają bardzo zły stan zdrowia. Dlatego – jak argumentuje - jego obecność w domu jest konieczna.

Ryszard Ścigała w listopadzie ub.r. został prawomocnie skazany na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności za przyjęcie 70 tys. zł łapówki od firmy Strabag. Ponadto sąd ukarał byłego prezydenta grzywną w wysokości 12,5 tys. oraz zakazał mu na 8 lat zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach publicznych. Były prezydent straci także mandat w Radzie Miasta Tarnowa.

Na poczet kary prezydentowi zostanie zaliczony pobyt w areszcie w Krakowie przy Montelupich, w którym spędził sześć miesięcy po zatrzymaniu przez ABW w 2013 roku.

Z podobnymi wnioskami o odroczenie wykonania kary wystąpili w Krakowie dwaj skazani za korupcję samorządowcy. Jednym z nich jest skazany w październiku u.br. na karę trzech lat więzienia były członek Zarządu Miasta Krakowa i były poseł PO Tomasz S., którego sąd uznał winnym tego, że w zamian za korzyść majątkową w wysokości 120 tys. zł podjął się w 1999 r. doprowadzenia do skorzystania przez Gminę Miasta Krakowa z prawa pierwokupu działek na Woli Justowskiej.

Drugim – jest były wojewoda małopolski, a w 1999 r. radny i członek komisji mienia i rozwoju gospodarczego Rady Miasta Krakowa Jerzy A., skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności za to, że przyjął 200 tys. zł korzyści majątkowej za pośrednictwo w doprowadzeniu do skorzystania przez Gminę Miasta Krakowa z prawa do pierwokupu działek.

W listopadzie ich obrońcy złożyli wnioski o odroczenia wykonania kar z uwagi na ich stan zdrowia. Sąd powołał biegłych lekarzy, którzy wydadzą opinie w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To dopiero niespodzianka! Róża Thun zdradziła, kto kocha Polskę... Będziecie zdziwieni!

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein postanowiła powiedzieć Polakom, kto tak naprawdę kocha ich kraj. Na pewno będziecie zaskoczeni, kto ma łzy w oczach, gdy mówi o Polsce! Wszak w dotychczasowych działaniach ta miłość nie była aż nadto widoczna...

Podczas jednego ze spotkań europoseł Platformy Obywatelskiej Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein postanowiła podzielić się refleksją na temat Fransa Timmermansa. Według niej, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej... kocha Polskę jak mało kto.

"Timmermans przyszedł na tę wystawę, zobaczcie. To jest człowiek, który kocha Polskę jak mało kto, muszę Wam powiedzieć (...) Jak o Polsce mówi, to ma łzy w oczach, naprawdę"

- mówiła

Jak objawia się miłość Timmermansa do naszego kraju? Sprawdźmy...

Okazuje się, że nie tylko łzami w oczach. Holenderski polityk od wielu miesięcy zaciekle krytykuje polskie władze na europejskich salonach. Szczególnie upodobał sobie reformę sądownictwa, wielokrotnie zapowiadał, że Komisja Europejska użyje w tej sprawie „wszelkich instrumentów, jakie ma”. [polecam:https://niezalezna.pl/236511-a-timmermans-dalej-niczym-zdarta-plyta-wiceszef-ke-drzy-z-obawy-o-praworzadnosc-w-polsce].

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl