Polska przyjmie 500 syryjskich dzieci? To fake news! Rzecznik rządu kategorycznie dementuje

/ Freedom House/domena publiczna

  

Niektóre media twierdzą, że podczas kolacji u Jeana Claude’a Junckera, która odbyła się podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli, szef Komisji Europejskiej miał złożyć propozycję dotyczącą przyjęcia przez nasz kraj 500 syryjskich dzieci. Miałoby to zapewnić zmianę nastrojów Brukseli w stosunku do Polski. "Sensacja" natychmiast została podchwycona i jest kolportowana przez część dziennikarzy. Stanowczo zdementowała ją dzisiaj rano minister Joanna Kopcińska, rzecznik prasowa rządu.

Media połączyły "informację" o syryjskich dzieciach nawet z wizytą minister ds. humanitarnych w Jordanii. Rzekomo to właśnie po propozycji Junckera miała zapaść decyzja, że Beata Kempa uda się do tego kraju. 

Takie "wiadomości" okazały się fake newsem. Stanowczo zdementowała je dzisiaj rano na Twitterze Joanna Kopcińska, rzecznik prasowa rządu:

 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl