Partia rządząca z coraz większym poparciem! Totalna porażka totalnej opozycji. „To rekord PiS”

  

Kolejny sondaż i kolejny rekord. Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla OKO.press wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43 proc. Polaków. „To rekord PiS” - podkreśla OKO.press.

Z sondażu wynika, że na partię rządzącą chce zagłosować 43 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska, z fatalnym wynikiem, 19 proc. Podium zamyka ugrupowanie Kukiz'15, na które głos oddałoby 10 proc. wyborców.

Czwarte miejsce zajmuje Nowoczesna z niskim poparciem, na poziomie 6 proc. Piąty jest Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.), a szóste Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 3 proc. wyborców.

Na Wolność również głos oddałoby 3 proc. Polaków, na Razem – 2 proc.

Zakończony w sobotę 13 stycznia sondaż IPSOS dla OKO.press przynosi wynik niewesoły dla liberalnej i lewicowej części opinii publicznej. Poparcie dla PiS sięga – po raz pierwszy w sondażach IPSOS – 43 proc., najwięcej od  wyborów 2015, które PiS wygrało z wynikiem 37,6 proc. Przewaga nad PO (19 proc.), Nowoczesną (6 proc.) i SLD (5 proc.) jest ogromna, a w tle czai się potencjalny, choć nieobliczalny prawicowy koalicjant Kukiz’15 (10 proc.) –

zauważa OKO.press.

Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono w dniach 12-14 stycznia 2018, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1017 osób.

 

Źródło: oko.press, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozbito nielegalną krajalnię tytoniu. Z ilości zabezpieczonego surowca można było wytworzyć 2 mln papierosów

/ kas.gov.pl

  

Ponad 1,5 tony suszu tytoniowego i urządzenia do jego przetwarzania zabezpieczyły służby celno-skarbowe w nielegalnej krajalni tytoniu odkrytej w Łodzi. Jak szacują, z takiej ilości tytoniu można byłoby wyprodukować blisko 2 mln sztuk papierosów. Zatrzymano trzy osoby.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS.

- Gdyby zabezpieczony podczas akcji towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 750 tys. zł

 - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Miejsce wytypowano w wyniku m.in. analizy danych z systemu SENT, służącego monitorowaniu drogowych przewozów towarów. Dane te wskazywały, że w kilku miejscach w Łodzi może być magazynowany i nielegalnie przetwarzany tytoń. Swoją akcję funkcjonariusze KAS przeprowadzili jednocześnie na dwóch, wytypowanych wcześniej posesjach.

Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 31-42 lat podejrzane o udział w nielegalnym procederze, zabezpieczyli też blisko 1550 kg suszu tytoniowego oraz maszyny do jego przetwarzania, m.in. krajalnicę, wagę czy osuszacz wraz z osprzętem. "Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze KAS nie wykluczają kolejnych zatrzymań" - dodał Czarnecki.

W 2017 roku ujawniono i zlikwidowano w całej Polsce kilkadziesiąt krajalni tytoniu i fabryk papierosów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl