Poseł Iwona Arent dołączy do komisji śledczej ds. Amber Gold. Zdradziła nam, o co zapyta Tuska

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Na pewno wiem, o co chciałabym go zapytać – czy potwierdzi słowa swojego syna, że wiedział o aferze i o tym, jak źle funkcjonuje ta firma. Czy potwierdza słowa swojego syna? Jeżeli potwierdzi, to znaczy, że wiedział, nie powiedział, nie zadziałał, jako premier. Na pewno zapytam o to, czy syn miał rację, czy wiedział, że to była "lipa" i o tym nie powiedział? – powiedziała w rozmowie z portalem Niezależna.pl poseł PiS, Iwona Arent.

Prawo i Sprawiedliwość będzie proponować posłów Iwonę Arent i Wojciecha Zubowskiego jako członków komisji śledczej ds. Amber Gold. Zastąpią oni w komisji Joannę Kopcińską i Marka Suskiego, którzy przeszli w ostatnim czasie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapytaliśmy poseł Iwonę Arent o to, na czym najbardziej jej zależy w pracy w komisji śledczej.

Najbardziej zależy mi na wyjaśnieniu sprawy, jak tylu ludzi mogło zostać oszukanych, a instytucje państwowe nie reagowały. To jest najważniejsze, żeby wskazać dlaczego tak się działo. Czy nad tą firmą był jakiś parasol ochronny? I to jest najważniejsze myślę, że dla wszystkich członków sejmowej komisji – odpowiedziała poseł PiS.

Dopytywana przez nas które przesłuchanie w 2018 roku może okazać się kluczowe dla sprawy odpowiedziała, że "wszystkie przesłuchania mogą okazać się przełomowe, kluczowe".

Wiem o tym, że w planie przesłuchań są teraz służby specjalne, urzędy kontroli skarbowej. Myślę, że to bardzo ważne instytucje, które powinny zadziałać wtedy, kiedy obywatelom działa się krzywda. Myślę, że wszystkie z tych przesłuchań będą przełomowe – stwierdziła.

Na końcu prac komisji, komisja planuje przesłuchanie byłego premiera, Donalda Tuska. Portal Niezależna.pl zapytał poseł Iwonę Arent czy już wie o co chciałaby zapytać byłego szefa rządu?

Na pewno wiem, o co chciałabym go zapytać – czy potwierdzi słowa swojego syna, że wiedział o aferze i o tym, jak źle funkcjonuje ta firma. Czy potwierdza słowa swojego syna? Jeżeli potwierdzi, to znaczy, że wiedział, nie powiedział, nie zadziałał, jako premier. Na pewno zapytam o to, czy syn miał rację, czy wiedział, że to była "lipa" i o tym nie powiedział? - zdradziła nam poseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpłynęło niemal 99 proc. protokołów z Warszawy

Warszawa, zdjęcie ilustracyjne / Websi; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Miejska komisja wyborcza w Warszawie otrzymała 2322 protokoły z komisji obwodowych (98,98 proc.). Jak się okazuje zatwierdzono 2043 protokoły, czyli 87,34 proc. wszystkich – poinformowali w członkowie komisji.

Komisja ma do zweryfikowania łącznie 2346 protokołów z komisji obwodowych.

Miejska komisja wyborcza liczy głosy oddane na kandydatów na prezydenta stolicy, w wyborach do rady miasta oraz w części w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego.

Według sondażu IPSOS dla TVN, Polsat i TVP opublikowanych w niedzielę wieczorem w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. wygrał Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska). Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica) uzyskał drugi wynik - 30,9 procent.

Pozostali kandydaci uzyskali wg sondażu:
Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa) - 3,0 proc.,
Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie) - 2,6 proc.,
Marek Jakubiak (Kukiz’15) - 2,6 proc.,
Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem) - 1,5 proc.,
Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie) - 1,0 proc.,
Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa)- 1,0 proc.,
Piotr Ikonowicz (KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza) - 0,8 proc.,
Jakub Stefaniak (PSL) - 0,8 proc. Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę, RIGCz, Tanajno, Hawajska+) - 0,6 proc.,
Sławomir Antonik (Bezpartyjni Samorządowcy) - 0,4 proc.,
Jan Potocki (II Rzeczpospolita Polska) - 0,4 proc.,
Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków) - 0,3 procent.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl