Poseł Iwona Arent dołączy do komisji śledczej ds. Amber Gold. Zdradziła nam, o co zapyta Tuska

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Na pewno wiem, o co chciałabym go zapytać – czy potwierdzi słowa swojego syna, że wiedział o aferze i o tym, jak źle funkcjonuje ta firma. Czy potwierdza słowa swojego syna? Jeżeli potwierdzi, to znaczy, że wiedział, nie powiedział, nie zadziałał, jako premier. Na pewno zapytam o to, czy syn miał rację, czy wiedział, że to była "lipa" i o tym nie powiedział? – powiedziała w rozmowie z portalem Niezależna.pl poseł PiS, Iwona Arent.

Prawo i Sprawiedliwość będzie proponować posłów Iwonę Arent i Wojciecha Zubowskiego jako członków komisji śledczej ds. Amber Gold. Zastąpią oni w komisji Joannę Kopcińską i Marka Suskiego, którzy przeszli w ostatnim czasie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapytaliśmy poseł Iwonę Arent o to, na czym najbardziej jej zależy w pracy w komisji śledczej.

Najbardziej zależy mi na wyjaśnieniu sprawy, jak tylu ludzi mogło zostać oszukanych, a instytucje państwowe nie reagowały. To jest najważniejsze, żeby wskazać dlaczego tak się działo. Czy nad tą firmą był jakiś parasol ochronny? I to jest najważniejsze myślę, że dla wszystkich członków sejmowej komisji – odpowiedziała poseł PiS.

Dopytywana przez nas które przesłuchanie w 2018 roku może okazać się kluczowe dla sprawy odpowiedziała, że "wszystkie przesłuchania mogą okazać się przełomowe, kluczowe".

Wiem o tym, że w planie przesłuchań są teraz służby specjalne, urzędy kontroli skarbowej. Myślę, że to bardzo ważne instytucje, które powinny zadziałać wtedy, kiedy obywatelom działa się krzywda. Myślę, że wszystkie z tych przesłuchań będą przełomowe – stwierdziła.

Na końcu prac komisji, komisja planuje przesłuchanie byłego premiera, Donalda Tuska. Portal Niezależna.pl zapytał poseł Iwonę Arent czy już wie o co chciałaby zapytać byłego szefa rządu?

Na pewno wiem, o co chciałabym go zapytać – czy potwierdzi słowa swojego syna, że wiedział o aferze i o tym, jak źle funkcjonuje ta firma. Czy potwierdza słowa swojego syna? Jeżeli potwierdzi, to znaczy, że wiedział, nie powiedział, nie zadziałał, jako premier. Na pewno zapytam o to, czy syn miał rację, czy wiedział, że to była "lipa" i o tym nie powiedział? - zdradziła nam poseł PiS.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Teraz też bądźcie z nami! Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl