To dobije opozycję! Ważny test przed wyborami - kandydat PiS znokautował rywala z Platformy

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Dobra wiadomość przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Prawdopodobnie nastąpią spore zmiany województwie pomorskim, które uważane dotychczas było za „matecznik Platformy”. W wyborach uzupełniających w jednej z gmin kandydat popierany przez Platformę przegrał z kretesem - wyniki podał poseł PiS Marcin Horała.

Dziś wybory uzupełniające wójta gminy Krokowa. Gmina tradycyjnie bliżej Platformy, matecznik posła PO Kazimierza Plocke. Startowali dwaj kandydaci z lokalnych komitetów, ale jeden z nich to pełnomocnik powiatowy PiS, drugi popierany przez PO. Spływają pierwsze wyniki..

– pisał w nocy poseł PiS Marcin Horała.

Krokowa to gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie puckim. 13 października 2017 roku zmarł jej wójt, Henryk Doering. Dlatego rozpisano wybory uzupełniające.

Poseł podawał kolejne wyniki z wyborów na wójta Krokowej, by w końcu potwierdzić oficjalnie, że kandydat PiS wygrał - zdobywając ponad dwa razy więcej głosów niż samorządowiec popierany przez Platformę Obywatelską.

Adam Śliwicki z PiS zdobył 2809 głosów, Andrzej Styn - PO - 1142 głosy.

„Matecznik” posła Kazimierza Plocke (PO) został odbity

– zakończył Horała.

Adam Śliwicki urodził się 9 października 1963 roku w Wejherowie. Jest mgr historii, skończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania, Licencjonowany Zarządca Nieruchomości.

Od 1989 r. jest aktywnym działaczem samorządowym. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w Krokowej. Trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Krokowa będąc między innymi członkiem zarządu i przewodniczącym rady. Przez trzy kadencje był radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosjanka przyznała się do udziału w spisku przeciw USA. Poszła na ugodę ze śledczymi

Maria Butina / By Pavel Starikov from Russia - Maria Butina, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70986278

  

Maria Butina, rosyjska obywatelka oskarżona o szpiegostwo na rzecz Kremla, dzisiaj w sądzie federalnym w Waszyngtonie przyznała się do jednego z punktów oskarżenia, dotyczącego udziału w spisku przeciwko USA.

Wcześniej Butina zawarła ugodę z prokuraturą. W ramach ugody przyznała, że próbowała zinfiltrować amerykański Krajowy Związek Strzelecki, z którym blisko współpracowała, i przekazywać informacje o politykach USA przedstawicielowi rosyjskich władz.

- Butina planowała nawiązać nieoficjalne kontakty z Amerykanami, którzy mają wpływ na politykę USA

- powiedział w sądzie prokurator.

Butina twierdząco odpowiedziała na pytanie sędziego dotyczącego tego, czy w latach 2015-2018 uczestniczyła w zmowie z osobami na terytorium USA w celu zaszkodzenia interesom państwa - relacjonują media.

Na sali sądowej Butina przyznała, że działała "pod kierownictwem" przedstawiciela rosyjskich władz. Według CNN i gazety "New York Times" chodzi o Aleksandra Torszyna, w przeszłości wiceszefa banku centralnego Rosji. Torszyn jest na liście Rosjan objętych amerykańskimi sankcjami w reakcji na ingerencję służb specjalnych Kremla w wybory prezydenckie w roku 2016.

Oskarżona zgodziła się na współpracę ze śledczymi.

Media wskazują, że prokuratura ma nadzieję, że współpraca z Butiną pozwoli na pozyskanie informacji dotyczących rosyjskich ingerencji w amerykańską politykę.

Butina pozostanie w areszcie do czasu ogłoszenia przez sąd wyroku, który ma zapaść w przyszłym roku. Obecnie grozi jej pięć lat więzienia. Wyrok może być łagodniejszy ze względu na ugodę z prokuraturą - zwracają uwagę media.

30-letnią Rosjankę aresztowano w lipcu w Waszyngtonie pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl