Przełom w relacjach USA – Korea Północna? Trump gotowy do rozmów

/ facebook.com/DonaldTrump

  

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump poinformował, że jest gotów porozmawiać z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Wyraził także nadzieję, że rozmowy między Seulem a Pjongjangiem na temat udziału KRLD w igrzyskach zimowych w Korei Południowej zakończą się sukcesem.

Mam nadzieję, że rozmowy przebiegną pomyślnie i że oba kraje wystąpią razem w igrzyskach olimpijskich – powiedział prezydent USA, wyrażając jednocześnie nadzieję na znalezienie dalszych obszarów porozumienia.

We wtorek władze w Pjongjangu zaakceptowały zaproszenie swego południowego sąsiada do rozmów dwustronnych dotyczących udziału delegacji i reprezentacji Korei Północnej w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w lutym w Korei Południowej, oraz innych kwestii ważnych w relacjach dwustronnych.

Deklaracja gotowości do rozmowy z Kim Dzong Unem kłóci się z retoryką amerykańskiego prezydenta, który wdał się w ostatnich miesiącach w utarczki słowne z przywódcą KRLD w związku z północnokoreańskimi testami rakietowymi i nuklearnymi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Kim Dzong Un oświadczył, że ma na biurku przycisk atomowy, a broń nuklearna jego kraju może razić cele na całym terytorium USA. Prezydent Trump odpowiedział na tą deklarację na Twitterze słowami: "Mój przycisk jest silniejszy. I działa".

Wciąż wierzę w dyskusje – powiedział prezydent Trump w ośrodku prezydenckim w Camp David, zapytany o możliwość rozmowy telefonicznej z północnokoreańskim dyktatorem.

Oczywiście, zrobiłbym to. Nie mam z tym żadnego problemu – podkreślił prezydent USA, zaznaczając jednocześnie, że taka rozmowa nie może odbyć się bez warunków wstępnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Już nie Liberalno-Społeczni... Petru i spółka wnioskują o zmianę nazwy koła poselskiego

Ryszard Petru / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47154154

  

Posłowie koła Liberalno-Społeczni złożyli wniosek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zmianę nazwy koła na Teraz! - poinformowała dziś posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. To nowe ugrupowanie założone m.in. przez byłych polityków Nowoczesnej. Na jego czele ma stanąć Ryszard Petru.

Podczas sobotniej konferencji prasowej były lider i założyciel Nowoczesnej oraz była posłanka tego ugrupowania przedstawiali nazwę oraz logo nowego ugrupowania. Zapowiedzieli start w przyszłorocznych wyborach zarówno do polskiego parlamentu, jak i do europarlamentu.

Petru mówił, że widzi możliwość współpracy z Koalicją Obywatelską, ale nie zamierza do niej wstępować

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl