Ekipa Michnika pewnie ręce załamuje. Ale te cyferki nie kłamią - znowu "Wyborcza" liderem... strat

/ Piotr Galant

  

Od wielu miesięcy scenariusz się powtarza. Po opublikowaniu najnowszych danych o sprzedaży gazet można być niemal pewnym, że "Gazeta Wyborcza" będzie w czołówce tych, co stracili najwięcej. Jeśli nie liderem. Tak jak obecnie.

Sondaże poparcia dla partii politycznych pokazują, że opozycja nie jest w stanie wymyślić niczego sensownego, bo ich wyniki są słabiuteńkie. Podobnie można pomyśleć o redaktorach "Gazety Wyborczej" - tak się starają, takie akcje przeprowadzają, tytuły niemal jak z thrillera, a tu nic nie pomaga. Wyniki sprzedaży ciągle pikują.

I trudno spodziewać się, że będzie lepiej. Kolejna "psychologiczna" bariera już blisko, coraz bliżej...

Ledwie dziesięć dni temu pisaliśmy

 "W ciągu ostatniego roku, jak również w porównaniu do poprzedniego miesiąca, prawie wszystkie dzienniki w Polsce odnotowały w październiku spadki. Jednak najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Obecnie średnia sprzedaż ogółem „Wyborczej” wynosi 102 127 egz. Oznacza to spadek o 24,51 proc w porównaniu z danymi sprzed roku (miesiąc październik)".

Z kolei dzisiaj serwis wirtualnemedia.pl podał dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy o sprzedaży w samych kioskach i salonikach prasowych. Chodzi o październik 2017 r.

Na czele jest „Fakt”, później "Super Express" - tabloidy straciły, ale największy ból głowy mają w redakcji przy ul. Czerskiej.

Sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych "Gazety Wyborczej" wyniosła nieco ponad 67 tys., w ciągu roku zmalała aż o 26,58 proc. To tym bardziej zła wiadomość dla ekipy Adama Michnika, że - jak podaje serwis wirtualnemedia.pl - "udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 68,11 proc.".

Czyli porażka w najważniejszej rubryczce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamachowiec ze Strasburga był poszukiwany. Za udział w napadzie, podczas którego doszło do zabójstwa

/ World News Nest

  

Cztery osoby zginęły a 11 zostało rannych we wtorek po południu w strzelaninie, która miała miejsce w Strasburgu. Premier Francji Edouard Philippe uruchomił międzyresortowy gabinet kryzysowy, który ma monitorować sytuację. Napastnik nadal pozostaje nieuchwytny.

Ogień do ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta otworzył samotny mężczyzna, który był uzbrojony w broń palną i nóż. Zanim zbiegł z miejsca zdarzenia, został postrzelony przez policję, która zaczęła go ścigać.

Śledczy skłaniają się ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. France TV Info podało, że sprawca miał tzw. kartotekę "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne". W mieście wdrożono tzw. Biały Plan, który oznacza stan pełnej gotowości dla służb ratunkowych i szpitali i wdrażany w wypadku zamachów terrorystycznych, katastrof i epidemii.

Policja ustaliła, że sprawca zamachu to 29-letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany w związku z rabunkiem. Agencje podały, że mężczyzna ten miał być we wtorek rano zatrzymany przez żandarmerię za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa

Tuż po strzelaninie gmach Parlamentu Europejskiego został zablokowany. Nikt nie mógł opuścić budynku, pracowników ostrzeżono SMS-ami. Jednak przewodniczący PE Antonio Tajani wkrótce oświadczył na Twitterze, że Parlament nie przerywa pracy i nie zamierza poddać się terroryzmowi ani dać się zastraszyć.

Słowa potępienia dla tego aktu terrorystycznego wyraził na Twitterze także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który podkreślił, że Strasburg jest miastem ściśle symbolizującym pokój i demokrację. "To wartości, których zawsze będziemy bronić. Komisja całkowicie wspiera Francję" - napisał Juncker.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl