Ekipa Michnika pewnie ręce załamuje. Ale te cyferki nie kłamią - znowu "Wyborcza" liderem... strat

/ Piotr Galant

  

Od wielu miesięcy scenariusz się powtarza. Po opublikowaniu najnowszych danych o sprzedaży gazet można być niemal pewnym, że "Gazeta Wyborcza" będzie w czołówce tych, co stracili najwięcej. Jeśli nie liderem. Tak jak obecnie.

Sondaże poparcia dla partii politycznych pokazują, że opozycja nie jest w stanie wymyślić niczego sensownego, bo ich wyniki są słabiuteńkie. Podobnie można pomyśleć o redaktorach "Gazety Wyborczej" - tak się starają, takie akcje przeprowadzają, tytuły niemal jak z thrillera, a tu nic nie pomaga. Wyniki sprzedaży ciągle pikują.

I trudno spodziewać się, że będzie lepiej. Kolejna "psychologiczna" bariera już blisko, coraz bliżej...

Ledwie dziesięć dni temu pisaliśmy

 "W ciągu ostatniego roku, jak również w porównaniu do poprzedniego miesiąca, prawie wszystkie dzienniki w Polsce odnotowały w październiku spadki. Jednak najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Obecnie średnia sprzedaż ogółem „Wyborczej” wynosi 102 127 egz. Oznacza to spadek o 24,51 proc w porównaniu z danymi sprzed roku (miesiąc październik)".

Z kolei dzisiaj serwis wirtualnemedia.pl podał dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy o sprzedaży w samych kioskach i salonikach prasowych. Chodzi o październik 2017 r.

Na czele jest „Fakt”, później "Super Express" - tabloidy straciły, ale największy ból głowy mają w redakcji przy ul. Czerskiej.

Sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych "Gazety Wyborczej" wyniosła nieco ponad 67 tys., w ciągu roku zmalała aż o 26,58 proc. To tym bardziej zła wiadomość dla ekipy Adama Michnika, że - jak podaje serwis wirtualnemedia.pl - "udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 68,11 proc.".

Czyli porażka w najważniejszej rubryczce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

  

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl