Chamskie słowa Sikorskiego o premier Szydło. „Bohater” afery taśmowej znów sięgnął dna

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Po aferze podsłuchowej i nagraniach rozmów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, rynsztokowy język Radosława Sikorskiego był wielokrotnie szeroko komentowany. Sikorski chyba stęsknił się za blaskiem fleszy i obiektywami telewizyjnych kamer i znów przemówił. Tym razem były szef polskiej dyplomacji w iście niedyplomatyczny i nieparlamentarny sposób odnosi się do premier Beaty Szydło. Wpis wywołał już falę oburzenia na Twitterze.

Sejm zajmował się dziś wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

- Wniosek został złożony przez grupę polityczną, z której pochodzą europosłowie, którzy głosowali przeciwko Polsce – mówiła premier Szydło.

Ostatecznie w głosowaniu wniosek o wotum nieufności dla rządu został odrzucony. Przeciw wnioskowi zagłosowało 239 posłów, "za" było 168.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło

- Musimy wspólnie obronić Polskę przed tymi, którzy chcą, żeby stała się poddańcza; przed tymi, którzy chcą ją wykorzystać, którzy uważają, że tutaj, nad Wisłą ma być tylko i wyłącznie teren, w którym można robić biznesy, a potem sobie wyjeżdżać - powiedziała dziś w Sejmie premier Beata Szydło.

 
CZYTAJ WIĘCEJ: Całe wystąpienie premier Beaty Szydło w Sejmie. WIDEO
 

Słowa szefowej polskiego rządu musiały mocno zaboleć Radosława Sikorskiego, bowiem szybko uaktywnił się on na Twitterze i w niezwykle chamski sposób zaatakował premier Beatę Szydło.

 „Wredny babsztyl śmie grozić 'aferami,' w których nie postawiono nawet zarzutów, o wyrokach nie wspominając.  Lepiej by przeprosiła za osławiony audyt, za haniebny list do przywódców Europy ws. Tuska i za próbę wrobienia chłopaka we własny wypadek samochodowy. ” - napisał na Twitterze Sikorski.

 

Po tym skandalicznym wpisie, na Twitterze wywiązała się żywiołowa dyskusja:

 


Początkowo Sikorski odpowiadał na liczne głosy krytyki, jednak po pewnym czasie sięgnął po bardziej drastyczne metody i zaczął blokować internautów, którego opinie mu się nie podobały:
 

 
To nie pierwszy przypadek, w którym Sikorski zasłynął z używania iście rynsztokowego języka.

Na ujawnionym fragmencie rozmowy, która odbyła się w restauracji „Sowa i Przyjaciele” - tutaj można przeczytać stenogram , mogliśmy się dowiedzieć znacznie więcej o działaniach, stylu i kulturze osobistej Radosława Sikorskiego, który swego czasu był szefem polskiej dyplomacji.
 

Jego postrzeganie polityki zagranicznej doprawdy zaskakuje. Warto podkreślić kilka cytatów z wypowiedzi ówczesnego szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Filozofia "dyplomaty" Sikorskiego: "sr..ie na Polskę nie jest za darmo", "siulam taki interes"
 

– Wiesz, oni (amerykańskie uczelnie) rozumieją to, czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy, nie rozumieją – mówił były szef MSZ Radek Sikorski w rozmowie z ówczesnym szefem Orlenu Jackiem Krawcem.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Są nowe taśmy! Sikorski: rektorzy polskich uniwersytetów to ku***y i nieroby
 
 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowa garderoba hitem poznańskiego sklepu

/ pixabay.com

Elementy umundurowania, koce, ale też trąbki i kotły orkiestrowe cieszą się wzięciem w działającym od roku sklepie z powojskowym sprzętem Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu. Z okazji rocznicy działalności, AMW przygotowuje specjalną dostawę odzieży i sprzętu.

Punkt sprzedaży w Poznaniu działa od końca lutego ub. roku. Otwarciu sklepu z powojskowym sprzętem towarzyszyły ogromne kolejki klientów z całej Polski. Bogdana Bogusławska-Dobosz z poznańskiego oddziału AMW poinformowała PAP, że do tej pory obiekt odwiedziło ok. 4 tys. klientów, którzy wydali w nim ponad 250 tys. zł.

- Największym hitem ostatnich dwunastu miesięcy były elementy umundurowania: wojskowe peleryny, spodnie, bluzy, dresy, kurtki czy kapelusze. Chętnie kupowano też koce. Dużym wzięciem cieszyły się peleryny-namioty, których Agencja sprzedała ponad 1,5 tys. sztuk. Klienci wybierali jednak nie tylko typowo militarne pozycje; z półek znikały też instrumenty muzyczne - trąbki, kotły orkiestrowe, werble, saksofony, klarnety, flety i gitary - powiedziała.

1 marca z okazji rocznicy działalności sklepu w Poznaniu na zainteresowanych czekać będzie specjalna dostawa towaru.

- Do sprzedaży trafią mundury polowe wz. 93 w komplecie ze spodniami i bluzą, rękawice wz. 93, kurtki – czołgisty, oraz wiatrówki przeciwdeszczowe z kapturem, a także kalesony. Za 30 zł można będzie można kupić nowe koszule, dokładając 20 zł można zostać właścicielem rogatywki - dodała Bogusławska-Dobosz.

Do sprzedaży trafią też czapki futrzane i płaszcze letnie, zestawy do czyszczenia butów oraz obuwie. Nieużywane trzewiki wojskowe, o które chętnie pytają potencjalni kupcy, wyceniono na 120 zł.

- Chociaż oferowany asortyment to mienie, które wycofano już z armii, w dużej mierze są to rzeczy nieużywane. Starannie wykonane, bardzo dobrej jakości, z pewnością posłużą nowym właścicielom jeszcze przez długi czas - zapewnił dyrektor poznańskiego oddziału AMW Krzysztof Dembiński.

Podczas urodzinowej imprezy w poznańskim sklepie będzie można też wziąć udział w okolicznościowej loterii, w której do wygrania będą m.in. lornetki czy breloki w kształcie nabojów. Będzie też wystawa eksponatów pochodzących ze zbiorów Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz żołnierska grochówka.

Sklep w Poznaniu czynny jest dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Zysk wypracowany przez punkt sprzedaży zasila Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl