Posłowi PO puściły nerwy. Dziennikarz zapytał go tylko o spotkanie opozycji z sędziami

/ TVP Info/printscreen

  

Dziennikarz TVP Info chciał porozmawiać z posłem Platformy Obywatelskiej na temat lipcowego spotkania z sędziami w siedzibie partii. Rafał Grupiński stracił panowanie nad sobą. Próbował wyrwać mikrofon reporterowi.

Przypomnijmy, wczoraj zamieściliśmy nagranie z lipca br., na którym widać jak z Biura Krajowego PO przy ulicy Wiejskiej, nieopodal Sejmu, wychodzi wraz z politykami PO grupa sędziów, w tym pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, rzecznik KRS Waldemar Żurek oraz b. prezes TK prof. Andrzej Rzepliński. Sędziom towarzyszą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, wiceszef PO Borys Budka i poseł PO Krzysztof Brejza.

Ta nieujawniana dotąd wizyta sędziów w siedzibie PO pokazuje, jak "apolityczni" sędziowie nieformalnie dogadują się z politykami PO

- napisaliśmy.

Czytaj więcej: UJAWNIAMY: Tak wyglądała tajna narada elity sędziowskiej z politykami PO w czasie batalii o sądy

Dziś TVP Info pokazała fragment zapisu rozmowy dziennikarza stacji Łukasza Sitka z posłem PO Rafałem Grupińskim (także widocznym na filmie, który zamieściliśmy wczoraj).

Po pytaniu „Co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej się spotykacie z sędziami, którzy mają być niezawiśli?” parlamentarzysta stracił panowanie nad sobą i chwycił mikrofon dziennikarza. Następnie próbował go wyrwać, krzycząc „Niech Pan przestanie mi z tą propagandą!”. Łukasz Sitek zwrócił uwagę posłowi i poprosił, by ten przestał szarpać mikrofon, co ostatecznie uspokoiło przewodniczącego klubu parlamentarnego PO.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czegoś takiego w postępowej Europie nie zobaczymy! Te rzeźby w Katarze robią wrażenie

rzeźby / youtube.com/printscreen

  

Dojeżdżający do jednego ze szpitali w Katarze od niedawna mogą podziwiać nietypowe widoki. To 14 rzeźb rozwijającego się dziecka w łonie matki. Dzieło budzi różne emocje, ale jedno jest pewne - w Europie czegoś takiego nie zobaczymy.

Dzieło zostało stworzone przez brytyjskiego artystę Damiena Hirsta. 14 ogromnych rzeźb z brązu przedstawia rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Cykl rzeźb o nazwie "The Miraculous Journey" (Cudowna podróż" kończy się figurą noworodka.

Rzeźby znajdują się przy wjeździe do nowego szpitala pediatrycznego w Sidrze w Doha.

Stworzono je już w 2013 r., ale zostały ukryte do czasu oficjalnego otwarcia szpitala pod koniec listopada bieżącego roku.

Internauci zwracają uwagę, że takich kontrowersyjnych rzeźb z pewnością nie zobaczymy w "postępowej Europie". 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theguardian.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl