Posłowi PO puściły nerwy. Dziennikarz zapytał go tylko o spotkanie opozycji z sędziami

/ TVP Info/printscreen

redakcja

Kontakt z autorem

Dziennikarz TVP Info chciał porozmawiać z posłem Platformy Obywatelskiej na temat lipcowego spotkania z sędziami w siedzibie partii. Rafał Grupiński stracił panowanie nad sobą. Próbował wyrwać mikrofon reporterowi.

Przypomnijmy, wczoraj zamieściliśmy nagranie z lipca br., na którym widać jak z Biura Krajowego PO przy ulicy Wiejskiej, nieopodal Sejmu, wychodzi wraz z politykami PO grupa sędziów, w tym pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, rzecznik KRS Waldemar Żurek oraz b. prezes TK prof. Andrzej Rzepliński. Sędziom towarzyszą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, wiceszef PO Borys Budka i poseł PO Krzysztof Brejza.

Ta nieujawniana dotąd wizyta sędziów w siedzibie PO pokazuje, jak "apolityczni" sędziowie nieformalnie dogadują się z politykami PO

- napisaliśmy.

Czytaj więcej: UJAWNIAMY: Tak wyglądała tajna narada elity sędziowskiej z politykami PO w czasie batalii o sądy

Dziś TVP Info pokazała fragment zapisu rozmowy dziennikarza stacji Łukasza Sitka z posłem PO Rafałem Grupińskim (także widocznym na filmie, który zamieściliśmy wczoraj).

Po pytaniu „Co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej się spotykacie z sędziami, którzy mają być niezawiśli?” parlamentarzysta stracił panowanie nad sobą i chwycił mikrofon dziennikarza. Następnie próbował go wyrwać, krzycząc „Niech Pan przestanie mi z tą propagandą!”. Łukasz Sitek zwrócił uwagę posłowi i poprosił, by ten przestał szarpać mikrofon, co ostatecznie uspokoiło przewodniczącego klubu parlamentarnego PO.

 

Źródło: TVP Info

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

W środę powitanie nowego premiera w…

W środę powitanie nowego premiera w…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Postulat Porozumienia, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat, został poparty przez Prawo i Sprawiedliwość - poinformował dziś wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Wydłużenie kadencji Porozumienie proponowało w poprawkach do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.

Ugrupowanie Jarosława Gowina złożyło pakiet poprawek do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Jedną z zaproponowanych zmian było wydłużenie kadencji organów wykonawczych i ustawodawczych w samorządach do pięciu lat.

We wtorek Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że PiS poparło propozycję Porozumienia.

W czwartek wieczorem sejmowa komisja nadzwyczajna pozytywnie zaopiniowała projekt zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. Obejmują one m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, a także powołanie komisarzy wyborczych wojewódzkich i powiatowych. Komisarze wojewódzcy dokonać mają w terminie 3 miesięcy od wejścia ustawy w życie podziału gminy, powiatu, województwa na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa (obecnie podziału takiego dokonują władze samorządowe).

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl