Bociany masowo odstrzeliwane na Bliskim Wschodzie!

/ pixabay.com/CC0/JerzyGoreckiAlexas_Fotos

  

Jak informuje "Super Express", bociany lecące na zimę do Afryki są niemal masowo odstrzeliwane w rejonie Bliskiego Wschodu. Proceder taki trwa od lat, a "łowczych" nie powstrzymują nawet sankcje prawne.

Według dziennika, proceder odstrzału bocianów lecących do Afryki trwa od lat i był już niejednokrotnie nagłaśniany. W Libanie czy Syrii odstrzelenie jak największej liczby bocianów ma stanowić powód do dumy dla "łowczych". "SE" twierdzi, że jest to w tych krajach niemal narodowy sport.

Trasy przelotów bocianów z Polski do Afryki wiodą nad Karpatami, Turcją, wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, a następnie nad Egiptem i Sudanem. Droga powrotna jest bardzo zbliżona.

Jak twierdzi cytowany przez "Super Express" Krzysztof Wojciechowski z Fundacji Akcja Cywilizacja, problem jest poważny. Populacja polskich bocianów w ciągu ostatnich kilku lat zmalała bowiem o ok. 20 proc. Apele Fundacji pozostają bez odpowiedzi, nieskuteczne okazuje się też lokalne prawo zakazujące odstrzału bocianów. Wojciechowski dodał, że efekt mogłaby w tej sprawie przynieść interwencja polskiego rządu.

Według badań przeprowadzanych w 2004 r. negatywnie na populację bocianów polskich, szczególnie w zachodnich rejonach naszego kraju, wpływają również zmiany w rolnictwie. Ptaki wybierają bowiem rejony, w których rolnictwo w dużej mierze jest tradycyjne, niezbyt zintensyfikowane. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, bocianopedia.pl, naukawpolsce.pap.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mariusz Błaszczak o przepychankach z udziałem Jerzego Kozdronia: Powinien przestać być sędzią Trybunału Stanu

Mariusz Błaszczak / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

W Kwidzynie podczas konwencji komitetu, w którym znaleźli się działacze m.in. PO, PSL czy KOD, przerwać protest mieszkańca miasta usiłowali m.in kwidzyńscy radni Platformy oraz... wiceprzewodniczący Trybunału Stanu. Minister Mariusz Błaszczak w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Radiowej Jedynki ocenił, że Jerzy Kozdroń powinien przestać być sędzią Trybunału Stanu.

W Kwidzynie miała miejsce konwencja wyborcza Powiślańskiej Koalicji Obywateli, na listach której znajdują się politycy i działacze związani m.in. z Platformą Obywatelską, PSL, SLD oraz Komitetem Obrony Demokracji, a przede wszystkim - obecny burmistrz miasta, Andrzej Krzysztofiak.

Podczas konwencji na pl. Jana Pawła II - jak informuje portal kwidzyn.tv - pojawił się protestujący mężczyzna, który "komentował wypowiedzi burmistrza".

Według relacji zamieszczonej na kwidzyn.tv, protestującego usiłował powstrzymać początkowo Jerzy Kozdroń - wiceprzewodniczący Trybunału Stanu. Potem "do akcji" wkroczyli radni PO - Mieczysław Dzikowski oraz Jarosław Golder, dyrektor szkoły muzycznej. Doszło do przepychanek i prób wyrwania megafonu z rąk protestującego.

Mariusz Błaszczak pytany o tę sprawę w Sygnałach Dnia ocenił, że Kozdroń powinien przestać być sędzią Trybunału Stanu.

Minister pytany był o stałe bazy amerykańskie w Polsce w kontekście krytycznych słów Bronisława Komorowskiego w tym temacie.

Uważam, że to jest działanie na szkodę bezpieczeństwa Polski. Popatrzmy, pieniądze, które chcemy zainwestować w stałą bazę wojsk amerykańskich, to będą pieniądze zainwestowane w infrastrukturę, która będzie częścią sytemu obronnego Rzeczypospolitej Polskiej. Zauważmy, że stałe bazy amerykańskie wszędzie na świecie, to impuls rozwojowy. Zabiegają państwa o to, żeby były stałe bazy, dlatego, że to zwiększa obrót gospodarczy, bo przyjeżdżają żołnierze amerykańcy, ze swoimi rodzinami

– powiedział Błaszczak.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl