Doda wyjechała z Polski - w sieci są jej zdjęcia z Gibraltaru. Co na to prokuratura?

/ / Wikimedia Commons/ Fryta 73

  

Dorota R., znana bardziej jako Doda, wyjechała z Polski, choć ma zarzuty i zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze. Okazuje się, że mogła to zrobić.

O eskapadzie piosenkarki na Gibraltar pisze "Super Express". Zresztą Doda pochwaliła się zdjęciami na portalu społecznościowym.

„Kiedy masz za dużo na głowie… Wśród swoich. Gibraltar pozdrawia” – tak podpisała fotkę z... małpą.

Ale sprawa jest znacznie poważniejsza. Niedawno Dorota R. została bowiem zatrzymana i prokurator postawił jej zarzuty.

CZYTAJ WIĘCEJ: Doda usłyszała zarzuty! Znanej piosenkarce grozi do pięciu lat więzienia

Czy mogła wyjechać z Polski?

– Środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju ulega uchyleniu z chwilą wpłaty na konto poręczenia majątkowego. W przypadku Doroty było to 100 tys. zł. – tłumaczy w rozmowie z „Super Expressem” Adam Gomuła, mecenas Dody.

Nadal jednak musi ona stawiać się dwa razy w tygodniu w komisariacie, bo obowiązuje ją dozór policyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Super Express

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oskarżony o znęcanie się nad psami

pies, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/jwvein

  

Jeden z mieszkańców gminy Osina (pow. goleniowski) został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna miał utrzymywać psy w niewłaściwych warunkach, nie zapewniać im żywności, wody oraz właściwej opieki weterynaryjnej.

- Prokuratura Rejonowa w Goleniowie nadzorowała postępowanie w związku z ujawnieniem na terenie jednej z posesji w miejscowości położonej w gminie Osina dwóch zaniedbanych psów rasy mieszanej

- informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik szczecińskiej prokuratury.

Dochodzenie wykazało, że mężczyzna znęcał się nad nimi w ten sposób, że utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym nie zapewnił zwierzętom pożywienia oraz wody pomimo panujących w tym czasie upałów. Dodatkowo jak ustalono – w stosunku do jednego z psów posiadającego ranę otwartą w okolicy tułowia, podejrzany nie zapewnił zwierzęciu należytej opieki weterynaryjnej.

- Ustawa o ochronie zwierząt zabrania takich zachowań, jak na przykład utrzymywanie zwierzęcia w niewłaściwych warunkach bytowania jak również bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby (art. 6 ust. 2 pkt 10 i 19 ustawy)

- dodaje Biranowska-Sochalska.

Mężczyźnie na podstawie art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: szczecin.po.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl