Absurd! Austriacka szkoła rezygnuje z chrześcijańskich elementów... świąt Bożego Narodzenia

/ pixabay.com/CC0/Jerzy_Gorecki

  

Szkoła w jednej z dzielnic Wiednia, Floridsdorf, rezygnuje z krzyża w klasach, świętego Mikołaja i dzieciątka Jezus, a święta Bożego Narodzenia nazywa "świętem zimowym". Wszystko dlatego, że do placówki uczęszcza wiele dzieci "niechrześcijańskich". - Ta integracja idzie w złą stronę, tu potrzebna jest pomoc - mówią oburzeni decyzjami szkoły rodzice.

Szkoła przy Jochbergengasse w Wiedniu powiedziała "nie" tradycyjnej wizycie świętego Mikołaja w swoich murach. Powód? "Zbyt liczny odsetek uczniów niechrześcijańskich". Liczna grupa rodziców jest oburzona decyzją szkoły, a ta tłumaczy to faktem "presji, pod jaką mogliby się znajdować uczniowie innych wyznań".

To jednak nie jedyna tego rodzaju decyzja szkoły. Z tego samego powodu postanowiono zrezygnować z krzyża w klasach oraz wydawania posiłków z wieprzowiny na stołówce. Jeśli chodzi o święta Bożego Narodzenia, to nazwane zostały one "świętem zimowym" (niem. Winterfest) i trudno dostrzec w ich symbolice Dzieciątko Jezus.

Takie działania, co zauważa jeden z oburzonych, nie mają nic wspólnego z integracją i doprowadzają do tworzenie "równolegle funkcjonujących społeczności". Według niedawno opublikowanego raportu PewResearch, muzułmanie stanowią ok. 7% ludności Austrii. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: oe24.at, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

  

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji, do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl