Absurd! Austriacka szkoła rezygnuje z chrześcijańskich elementów... świąt Bożego Narodzenia

/ pixabay.com/CC0/Jerzy_Gorecki

  

Szkoła w jednej z dzielnic Wiednia, Floridsdorf, rezygnuje z krzyża w klasach, świętego Mikołaja i dzieciątka Jezus, a święta Bożego Narodzenia nazywa "świętem zimowym". Wszystko dlatego, że do placówki uczęszcza wiele dzieci "niechrześcijańskich". - Ta integracja idzie w złą stronę, tu potrzebna jest pomoc - mówią oburzeni decyzjami szkoły rodzice.

Szkoła przy Jochbergengasse w Wiedniu powiedziała "nie" tradycyjnej wizycie świętego Mikołaja w swoich murach. Powód? "Zbyt liczny odsetek uczniów niechrześcijańskich". Liczna grupa rodziców jest oburzona decyzją szkoły, a ta tłumaczy to faktem "presji, pod jaką mogliby się znajdować uczniowie innych wyznań".

To jednak nie jedyna tego rodzaju decyzja szkoły. Z tego samego powodu postanowiono zrezygnować z krzyża w klasach oraz wydawania posiłków z wieprzowiny na stołówce. Jeśli chodzi o święta Bożego Narodzenia, to nazwane zostały one "świętem zimowym" (niem. Winterfest) i trudno dostrzec w ich symbolice Dzieciątko Jezus.

Takie działania, co zauważa jeden z oburzonych, nie mają nic wspólnego z integracją i doprowadzają do tworzenie "równolegle funkcjonujących społeczności". Według niedawno opublikowanego raportu PewResearch, muzułmanie stanowią ok. 7% ludności Austrii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: oe24.at, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antyeuropejskie stanowisko Niemiec

Jacek Czaputowicz / flickr.com/EU2018BG Bulgarian Presidency/CC BY-SA 2.0

  

Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreślił dzisiaj, że podnoszenie kwestii Nord Stream 2 jest w interesie nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej i naszych partnerów. Jak zaznaczył, stanowisko Niemiec w tej sprawie jest antyeuropejskie.

Czaputowicz zwrócił uwagę w Polsat News, że Komisja Europejska chce objąć projekt Nord Stream 2 dyrektywą gazową, co - jak mówił - "spowoduje, że nie będzie on taki korzystny dla Gazpromu". Jak zaznaczył, Polska popiera europejskie stanowisko. Z kolei stanowisko Niemiec ocenił jako "antyeuropejskie".

"Podnosimy tę kwestię. To nie jest tylko interes Polski. To jest interes całej Unii Europejskiej, to jest także interes naszych partnerów, takich jak Ukraina, która apeluje o nieprzyjmowanie tego projektu"

- podkreślił Czaputowicz mówiąc o Nord Stream 2.

Budowany od kilku miesięcy Nord Stream 2 jest wspólnym przedsięwzięciem rosyjskiego Gazpromu oraz pięciu zachodnich firm energetycznych - austriackiej OMV, niemieckich BASF-Wintershall i Uniper (wydzielona z E.On), francuskiej Engie i brytyjsko-holenderskiej Royal Dutch Shell. Gazociąg ma prowadzić po dnie Morza Bałtyckiego z Rosji do Niemiec, uzupełniając działający już Nord Stream (Gazociąg Północny), oddany do użytku w latach 2011-12.

Część państw UE, w tym Polska, ma zastrzeżenia do projektu argumentując, że doprowadzi on do jeszcze większego uzależnienia energetycznego państw europejskich od Rosji, a także że w ten sposób zniknie czynnik powstrzymujący ją przed jeszcze bardziej agresywnymi działaniami na Ukrainie.

Zaproponowana w listopadzie zeszłego roku przez Komisję Europejską dyrektywa gazowa przewiduje, że wszystkie gazociągi na terenie UE mają podlegać przepisom unijnego trzeciego pakietu energetycznego, co osłabiłoby rentowność Nord Stream 2. Pracę nad nią jednak trwają bardzo powoli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl