Dobre intencje to za mało

  

Ubiegłotygodniowe przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold potwierdziły, że do trudnych gospodarczych postępowań delegowano niekompetentnych śledczych.

Przykładem była policjantka z KW Policji w Gdańsku, która przekonywała, że wyjaśniając nieprawidłowości dotyczące Amber Gold, miała… dobre intencje. Te kompromitujące słowa porażają, ale niestety tak działo się bardzo często. Chcąc „skręcić” śledztwo, do jego rozwikłania delegowano tych najbardziej niekompetentnych lub tych, którzy z zagadnieniami gospodarczymi nie mieli nigdy do czynienia. Dlatego ważne, aby sejmowi śledczy wyjaśnili, jakie kompetencje posiadali funkcjonariusze ABW zajmujący się Amber Gold. Czy byli to najlepsi z najlepszych, posiadający doświadczenie i zmagający się na co dzień ze śledztwami gospodarczymi? Czy tylko mieli dobre intencje?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Globalne ogłupienie

  

W ubiegłą sobotę w całej Francji odbyły się masowe protesty kierowców przeciwko zapowiadanym podwyżkom cen paliwa. Protestujący nazywają siebie żółtymi kamizelkami z powodu kamizelek odblaskowych, w które muszą być wyposażeni kierowcy we Francji. Organizacja, która wezwała do protestów, liczy 1,55 mln członków i działa niezależnie od związków zawodowych oraz partii politycznych.

Warto dodać, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy cena benzyny już znacząco wzrosła – z 1,36 euro za litr do ponad 1,60 euro, a z kolei cena oleju napędowego z 1,24 euro do ponad 1,50 euro. Tymczasem rząd Édouarda Philippe’a zapowiedział, że od 1 stycznia cena benzyny ma wrosnąć o kolejne 3 centy, ropy zaś o 6,5 centa za litr. Zapowiadane podwyżki to konsekwencja wprowadzenia przez rząd nowego ekologicznego podatku związanego z emisją dwutlenku węgla. Dokładnie pięć lat temu senator Bogdan Pęk przestrzegał, że redukcja CO2 na obszarze Unii Europejskiej o 20 proc. będzie kosztowała 500 mld euro. W skali planety ludzkość odpowiada za wytworzenie ok. 4 proc. CO2, a Europa jedną czwartą tej liczby. Czyli za pół miliarda euro UE przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla na świecie o 0,2 proc!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl