J. Kaczyński dla "Gazety Polskiej": Nie widzę przesłanek dla wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego

Jarosław Kaczyński / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

W najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska" ukaże się wywiad Katarzyny Gójskiej oraz Michała Rachonia z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim, który mówił między innymi o swoich rozmowach z prezydentem Andrzej Dudą, i o tym, jakie ryzyko może nieść za sobą wprowadzenie w Polsce systemu prezydenckiego.

- Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli

– mówi prezes PiS, Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską i Michałem Rachoniem.

Cały wywiad z prezesem PiS ukaże się w najnowszym numerze "Gazety Polskiej", już w najbliższą środę, 4 października.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komitet prezydenta bierze radę

Urząd Miasta w Stargardzie / By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Politykstargard (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablo

  

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Zająca, wybranego właśnie na drugą kadencję na urząd prezydenta Stargardu, wprowadzi do stargardzkiej rady miejskiej 17 radnych. W 23-osobowej radzie znaleźli się przedstawiciele jeszcze trzech innych komitetów.

Komitet Zająca zdeklasował konkurencję w wyborach do rady miejskiej, uzyskując w wyborach 61 proc. poparcia, co przełożyło się na 17 mandatów w 23-osobowej radzie. Również sam Rafał Zając uzyskał wysoki wynik wyborczy, pewnie wygrywając wybory na prezydenta miasta w pierwszej turze z poparciem 82,38 proc. [polecam:http://niezalezna.pl/241915-w-stargardzie-prezydent-rafal-zajac-wygral-w-i-turze].

Oprócz radnych kandydujących z prezydenckiego komitetu, 4 mandaty weźmie Prawo i Sprawiedliwość, a po jednym - Porozumienie Wyborcze Lewica - Nasz Stargard oraz KWW Edyty Domińczak Bezpartyjni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl