Prezes PiS odpoczywa w Karpatach ZDJĘCIA

twitter.com/jbrudzinski

  

Poseł PiS Joachim Brudziński zamieścił na twitterze zdjęcia z Karpat. Wspólnie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim zdobyli szczyt Koziarza.

Politycy PiS aktywnie odpoczywają w Beskidzie Sądeckim. W sieci umieścili zdjęcia z wyprawy z Przehyby w zachodniej części Pasma Radziejowej na Koziarza - szczyt w grzbiecie głównym tego pasma.

 

 

Mieliśmy "partiotyczne" peleryny i #hartducha i pewność , że pomimo deszczu Koziarz będzie nasz – napisał poseł Brudziński.

Pojawiło się pytanie do posła Brudzińskiego, dlaczego nie ma swojej peleryny. Odpowiedział, że odstąpił ją Ojcu Zdzislawowi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zajęte konto, bo nie kręcili z podatkiem

zdjęcie ilustracyjne / / Clker-Free-Vector-Images

  

Lubuska KAS zajęła 12 mln zł z konta jednej z firm zajmujących się obrotem paliwami. Kontrola wykazała, że unikała ona płacenia podatku VAT – poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Obecnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Markowicz zaznaczyła, że z uwagi na tajemnice skarbową na tym etapie nie może podać szczegółowych informacji na temat tej sprawy.

"Sprawa dotyczy firmy handlującej paliwami. Kontrola i szczegółowa analiza dokumentów wykazały, że zaległości wobec Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku VAT sięgają ponad 16 mln zł. W wyniku czynności egzekucyjnych na poczet tychże należności zajęta została kwota ponad 12 mln zł" – powiedziała Markowicz.

Dodała, że kontrole w tej firmie trwały od początku tego roku. Prowadzili je urzędnicy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. poddając wnikliwej analizie dokumentację księgową firmy za 2017 r. Ich uwagę zwróciły niestandardowe transakcje.

"Ustalono, że przedsiębiorca faktycznie dokonywał obrotu paliwami, ale w celu uniknięcia płacenia VAT-u w księgach rachunkowych rejestrował fałszywe faktury, które miały na celu uniknięcie zapłaty należnego podatku" - wyjaśniła rzecznik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl