Sympatyzujący z KOD portal OKO.press zlecił sondaż. Takich wyników się nie spodziewali

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

„PiS z 40 proc. najsilniejszy od wyborów. Opozycja najsłabsza. Zamach na sądy nie zaszkodził władzy ” - tak żali się już w tytule sympatyzujący z KOD i totalną opozycją serwis OKO.press informując o wynikach najnowszego sondażu. Co ciekawe sondażu przygotowanego przez IPSOS właśnie dla OKO.press. Takich wyników chyba nikt się tam jednak nie spodziewał.

Całą redakcję serwisu zamawiającego sondaż, jego wyniki musiały wprawić w niemałe osłupienie, bowiem Prawo i Sprawiedliwość bezdyskusyjnie deklasuje w nim wszystkie pozostałe formacje polityczne. Omawiając wyniki sondażu Piotr Pacewicz przyznaje nawet, że „Jeszcze nigdy od wyborów 2015 PiS nie miał w sondażach OKO.press takiego poparcia - 40 proc.”.

Wyniki sondażu będą teraz pewnie spędzać sen z powiek politykom totalnej opozycji. Okazuje się bowiem, że poparcie dla PiS plasuje się na wysokim poziomie – 40 proc. Respondentów. Z kolei druga w zestawieniu Platforma Obywatelska może się cieszyć poparciem jedynie 21 proc. ankietowanych.  Na trzecim miejscu jest Kukiz'15 z poparciem na poziomie 11 proc. ankietowanych, a listę partii, które przekroczyłyby 5-procentowy próg wyborczy zamyka Nowoczesna z poparciem zaledwie 6 proc. respondentów.

Pozostałe ugrupowania, zgodnie z wynikami sondażu IPSOS dla OKO.press przeprowadzonego 2-4 sierpnia 2017, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 osób, nie przekroczyłyby progu wyborczego. PSL mógłby liczyć na poparcie 4,7 proc. Ankietowanych, SLD – 4,2 proc. poparcia, Wolność Janusza Korwin-Mikkego na 2,6 proc., a Razem na 2,4 proc.

Porównanie sześciu ostatnich sondaży przygotowywanych na zlecenie OKO.press jednoznacznie wskazuje, że od marca 2017 Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje nieustannie wzrost poparcia.

Sondaż musiał wywołać w szeregach totalnej opozycji niemałe poruszenie. Wyniki badania opinii publicznej sugestywnie skomentował na łamach OKO.press Piotr Pacewicz:

„Wydawało się, że po wielkiej fali protestów w obronie niezależności sądów i prezydenckich wetach do dwóch z trzech ustaw sądowniczych, popularność partii rządzącej spadnie. Sondaż IPSOS dla OKO.press (2-4 sierpnia) pokazuje jednak, że pozycja PiS jako samodzielnego lidera rankingów się umacnia. Pierwszy raz w sondażach IPSOS dla OKO.press partia Kaczyńskiego dotknęła liczby 40 proc., czyli przekroczyła wynik wyborczy z października 2015, który wynosił 37,6 proc.
 Ani PO (21 proc.) ani Nowoczesna (6 proc.) nie zyskały na protestach, a PO wręcz straciła 3 pkt. proc. od czerwca. Według naszego sondażu do Sejmu dostałby się jeszcze tylko Kukiz ’15 ze stabilnym poparciem 11 proc. Na granicy progu tradycyjnie balansuje PSL (4,7 proc.), dalej są SLD (4,2 proc.), Wolność (2,6 proc.) i Razem 2,4 proc.” - czytamy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, OKO.press

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl