Ogromny sukces rządu premier Szydło. Te dane mówią same za siebie. Totalna opozycja... nabiera wody w usta

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, za którym stoi resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, w budżecie państwa od stycznia do lipca pojawiło się o niemal 19 mld zł więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Z danych, do których dotarł „Dziennika Gazeta Prawna” wynika, że wpływy z VAT od stycznia do lipca wyniosły o 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jak się okazuje na samych tylko wpływach z podatku VAT budżet państwa zarobił od początku roku 94,7 mld zł. Rzut oka na zestawienie wskazuje, że o takich wpływach do budżetu za rządów PO-PSL nie było nawet mowy.

Samo uszczelnienie systemu podatkowego pozwoliło zwiększyć wpływy do budżetu o niemal 19 mld zł. To ogromny skok w stosunku do ubiegłych lat.

 

 
 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Telewizja Republika, Dziennik Gazeta Prawna

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy wybory do Parlamentu Europejskiego? Jest prawdopodobna data

/ FLICKR/EUGENE REGIS/CC BY 2.0

Wybory do Parlamentu Europejskiego powinny odbyć się w dniach 23-26 maja 2019 roku - zgodzili się przedstawiciele państw Unii Europejskiej.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie po konsultacji z Parlamentem Europejskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to formalność, bo wcześniej kierownictwo PE też wskazywało na taki termin.

Wybory do europarlamentu odbywają się co pięć lat. Ostatnie miały miejsce w dniach 22-25 maja 2014 roku. Po Brexicie do obsadzenia będzie 705 mandatów eurodeputowanych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl