Ogromny sukces rządu premier Szydło. Te dane mówią same za siebie. Totalna opozycja... nabiera wody w usta

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, za którym stoi resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, w budżecie państwa od stycznia do lipca pojawiło się o niemal 19 mld zł więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Z danych, do których dotarł „Dziennika Gazeta Prawna” wynika, że wpływy z VAT od stycznia do lipca wyniosły o 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jak się okazuje na samych tylko wpływach z podatku VAT budżet państwa zarobił od początku roku 94,7 mld zł. Rzut oka na zestawienie wskazuje, że o takich wpływach do budżetu za rządów PO-PSL nie było nawet mowy.

Samo uszczelnienie systemu podatkowego pozwoliło zwiększyć wpływy do budżetu o niemal 19 mld zł. To ogromny skok w stosunku do ubiegłych lat.

 

 
 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Telewizja Republika, Dziennik Gazeta Prawna

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Ostrzeżenie pogodowe dla 14 województw

/ Ali Taylor \ freeimages.com

IMGW wydało ostrzeżenia dla 14 województw, przewidujące m.in. zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 70 km/h, a także umiarkowane opady śniegu. Ostrzeżenia zaczną obowiązywać od 7.30 w czwartek przez dobę.

Dla dwóch województw - podkarpackiego i małopolskiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Tam prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, a w rejonach podgórskich do 100 km/h, z kierunku południowego skręcającego na kierunki zachodnie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla 14 województw. 

„Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z południowego zachodu”

- podało IMGW.

Pierwszy stopień ostrzeżenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Z kolei drugi stopień oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl