Ogromny sukces rządu premier Szydło. Te dane mówią same za siebie. Totalna opozycja... nabiera wody w usta

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, za którym stoi resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, w budżecie państwa od stycznia do lipca pojawiło się o niemal 19 mld zł więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Z danych, do których dotarł „Dziennika Gazeta Prawna” wynika, że wpływy z VAT od stycznia do lipca wyniosły o 25% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jak się okazuje na samych tylko wpływach z podatku VAT budżet państwa zarobił od początku roku 94,7 mld zł. Rzut oka na zestawienie wskazuje, że o takich wpływach do budżetu za rządów PO-PSL nie było nawet mowy.

Samo uszczelnienie systemu podatkowego pozwoliło zwiększyć wpływy do budżetu o niemal 19 mld zł. To ogromny skok w stosunku do ubiegłych lat.

 

 
 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Telewizja Republika, Dziennik Gazeta Prawna

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Rada UE pomimo sprzeciwu Polski i Węgier przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych

/ Mediamodifier; pixabay.com / Creative Commons CC0

Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych przy sprzeciwie m.in. Polski i Węgier. Polska chciała, żeby dyrektywa nie odnosiła się bezpośrednio do transportu, jednak nie znalazło się to ostatecznie w propozycji Rady.

W Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady UE z udziałem ministrów krajów członkowskich ds. zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kraje próbowały znaleźć kompromis w sprawie jej zapisów. Ostatecznie dokumentu nie poparły Polska, Węgry, Litwa i Łotwa. Od głosu wstrzymały się Wielka Brytania, Irlandia i Chorwacja.

Zgodnie z przyjętym stanowiskiem, państwa będą miały trzy lata na wdrożenie nowych przepisów od momentu, gdy zaczną obowiązywać, a firmy będą mieć 4 lata na dostosowanie się od nich.

Okres delegowania ustalono na 12 miesięcy, przy czym będzie można wystąpić w określonych przypadkach o dodatkowe 6 miesięcy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl