Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Chcą zamknąć usta Cejrowskiemu

W ostatnią sobotę września zniknie z anteny Polskiego Radia program Wojciecha Cejrowskiego „Audycja Podzwrotnikowa”.

Autor:

W ostatnią sobotę września zniknie z anteny Polskiego Radia program Wojciecha Cejrowskiego „Audycja Podzwrotnikowa”. Prowadzący uważa, że jest to próba uciszenia go przed wyborami.

Wojciech Cejrowski nie jest zaskoczony decyzją władz Polskiego Radia i przypomina, że podobna sytuacja miała miejsce także przed poprzednimi wyborami.

- Cóż za koincydencja - idą wybory, i ja zawsze z tej okazji mam zamykaną audycję w której gram wesołą muzyczkę tropikalną. Ja to już gdzieś przeżywałem... aha, z okazji poprzedniej kampanii zakneblowała mnie dyrektorka Trójki. Niepolityczną audycję zawieszono bo autor po audycji, w swoim czasie wolnym, angażował się po prawej stronie barykady. Dyrektorka uznała, że jakbym się angażował po równo po obu stronach, albo siedział cicho, to mógłbym puszczać te moje tropikalne dyrdy, ale w związku z moim obywatelskim poparciem dla Marka Jurka, te same piosenki zaczynają brzmieć jak piosenki wyborcze... Hmm... idąc tym torowiskiem rozumowania różnokolorowe włosy Pani Dyrektor PR3 trzeba by zgolić na czas wyborów, bo agitują za tęczową koalicją. (Dyr. Trójki od lat farbuje włosy w pasemka o kolorach zaczynających się od niebieskiego - po niebieskim jest już tylko dziwniej i dziwniej...) - napisał na swojej stronie internetowej Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik sugeruje, że podejmowane są próby uciszenia go, ponieważ jego audycja cieszy się sporą popularnością.

- A co im ta moja audycja tak przeszkadza? Przecież jest fajna. Zwyczajnie i po ludzku fajna, miła, czasem ckliwa, momentami mądra (wszystko biorę z piosenek, nic od siebie....). No więc co konkretnie im przeszkadza? Popularność u wroga! Wróg nie powinien uchodzić za sympatycznego gościa od sympatycznej muzyczki. Wróg nie powinien pisać fajnych książek przygodowych. Wróg ma być stary, cuchnący, łysiejący (JESTEM :))), niechlujny, nudny, niechciany, znienawidzony... czyli wróg ma być ogólnie fuj, a nie twój. A jak nie jest? No to trzeba go uciszyć - wyrwać mu kabel od mikrofonu. A jakby bez mikrofonu nadal głośno śpiewał, to zawiąże mu się ten kabel zamiast krawata. (Dla objaśnienia: tę przenośnię z kablem też wziąłem z piosenki – Kaczmarskiego.) - czytamy na stronie Cejrowskiego.

Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane