niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 stycznia 2017

Kibice Górnika pomogli ofiarom katastrofy

Dodano: 13.08.2011 [08:52]
Kibice Górnika Zabrze jechali na mecz do Warszawy. Gdy dowiedzieli się o katastrofie w Babach, ruszyli na pomoc.

Kibice Górnika w piątkowe przedpołudnie wyruszyli w drogę do Warszawy na mecz z Legią. Jadąc pociągiem, znaleźli się w pobliżu miejsca katastrofy kolejowej w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim – relacjonuje portal sportowefakty.pl.

- Widząc tę tragedię, nawet przez myśl nie przyszło nam, żeby przejść obok niej obojętnie. Wysiedliśmy z pociągu i skupiliśmy się na pomocy poszkodowanym - mówi portalowi jeden z członków stowarzyszenia kibiców Trójkolorowych.

Dzięki pomocy fanów śląskiej drużyny ofiary wykolejenia pociągu szybciej trafiły pod opiekę lekarzy.

- Kiedy sytuacja wydała się opanowana, wsiedliśmy w pociąg i wróciliśmy do Zabrza - dodaje kibic Górnika.

Do stolicy dotarła tylko garstka fanów z Zabrza, która na mecz udała się samochodami. W przerwie spotkania w Warszawie spiker poinformował o poświęceniu sympatyków Górnika. Kibice Legii wiadomość przyjęli oklaskami.

Autor: 
gb
Źródło: 
sportowefakty.pl
Kibice Górnika pomogli ofiarom katastrofy - niezalezna.pl
foto: gornikzabrze.pl; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl