niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Zagranica kusi polskich pracowników

Dodano: 11.07.2017 [07:40]
Zagranica kusi polskich pracowników - niezalezna.pl
foto: Stokpic
Wakacje to doskonała okazja, żeby wyjazd za granicę połączyć z pracą zarobkową. Na zainteresowanych sezonowym zatrudnieniem poza krajem czekają różnorodne i dobrze płatne oferty, m.in. w Niemczech, Holandii, we Francji, a nawet w Czechach. W niektórych zawodach można zarobić kilkanaście euro na godzinę.

Z ostatnich badań firmy rekrutacyjnej Work Service wynika, że emigrację zarobkową planuje blisko 14 proc. Polaków, z tego 3 na 10 badanych myśli o wyjeździe na trzy miesiące, czyli sezonowo. Letnie miesiące to czas zwiększonego zapotrzebowania na pracowników w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, rolnictwo, budownictwo, ale coraz częściej pojawiają się też oferty np. z sektorów handlowego, produkcyjnego i transportowego.

Duże zapotrzebowanie na pracowników notuje się zwłaszcza w Niemczech, gdzie do końca roku ma powstać pół miliona nowych miejsc pracy. Dla Polaków wyjazd do tego kraju jest atrakcyjny nie tylko ze względu na bliskość i dobry dojazd, ale też wysokie zarobki – płaca minimalna jest tam prawie trzykrotnie wyższa niż w Polsce.

Według ekspertów Work Service u naszych zachodnich sąsiadów na pracę mogą liczyć między innymi opiekunki czy pielęgniarki oraz pielęgniarze. Pensje tych drugich zaczynają się od 18,06 euro za godzinę. Z kolei w Belgii i we Francji potrzebne są osoby do pracy w sektorze budowlanym, m.in. malarze i tynkarze. Ci pierwsi mogą liczyć na stawkę godzinową zaczynającą się od ok. 9,75 euro za godzinę, drudzy na 4,5 euro więcej. Praca czeka również na recepcjonistki i operatorów wózków widłowych. 

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czekam na news "polska firma kusi polskich pracowników"

Jak zaczną u nas płacić normalne pieniądze, t ludzie nie będa wyjeżdżać. Ja też teraz w holandii siedzę, bo pojechałem z agnecja otto właśnie i zarabiam tu ponad 10 euro na godzine plus dodatki na magazynie. gdzie w Polsce tyle zarobie?

Dlaczego PO PSL dostawali miliardowe kredyty w czasie likwidacji fabryk i znizania zarobkow?
Ano dostawali na tania sile robocza a jak sila podskoczy to beda musieli te dlugi splacac

https://www.youtube.com/watch?...

Polacy jak juz tak wazna jest dla was ta kasa (srebrniki) to chociaz zostawcie tutaj dzieci i nie narazajcie ich na odebranie przez judenamty albo na gwalty przez ciapatych.
Jak nie ma pracy na waszym terenie to jedzcie do pracy na drugi koniec Polski , gdzie praca jest , taniej wam wyjdzie z oplata za mieszkanie , jedzenie i przejazdy. Zanim zdecydujecie (nawet kilkanascie jewro zarobic) to policzcie czy to sie oplaca.

ile z zarobionych pieniedzy,zostanie w kieszeni,oprocz skrupulatnie wysokiego podatku,jest niestety totalna drozyzna.Po przeliczeniu wychodzi na to iz standart zycia ,niczym nie rozni od standartu polskiego.roznica jest widoczna tylko miedzy emerytami,emeryci z czasow" dobrobytu niemieckiego",za czasow Kanclerza HKohla,moga pozwolic sobie na bardzo dobre zycie,czego nie mozna powiedziec o emerytach w Polsce.Dawniej starsi ludzie,po utracie uzebienia mogli liczyc,iz panstwo-kasy zdrowotne oferowaly imlanty bezplatnie,dzisiaj nawet do protez trzeba dokladac,gdyz kasa calosci nie pokryje,zas 1implant+-2000tys euro zas 1-plomba,-250euro,pracownik na smieciowej umowie z wlasnej kieszeni,musi pokryc ?Na tym,przykladzie uzebienia,nalezy policzyc ile trzeba zaplacic za kostke masla zprodukcji"Ja"-1,79e,najtansza wersja?Nie ma sie czym podniecac,tez pracowalam w Domu Starcow1/2prywatne 1/2 miastowe-moj etat byl 4godzinny a praca 8godzinna,mam pojecie",kto na czyim wyzysku moze sie bogacic?"reszta bez komentarza."cudze chwalicie ?,swego nie znacie?"

Haha niezależna niby prawicowy portal, a reklamuje wyzyskiwaczy z niemiec i innych krajów europy zachodniej. Zachód ma problem z Polakami do pracy, a polslie prawicowe portale namawiają do wyjazdu, normalnie komedia!!! Drodzy czytelnicy na zachodzie nie jest wcale tak rózowo jak wam niezależna wmawia!!! Jak nie macie jakiegoś dobrego zawodu wyuczonego i nie znacie na poziomie przynajmniej bardzo dobrym języka kraju do którego się udajecie, to nie liczcie na więcej niż 9-10 euro na godzinę!!! I to oczywiście za ciężką pracę, bo na zachodzie tylko Polacy muszą zapie...ć!

Czyz to jest to work serwice, ktorej wlascicielem jest senator likwidujacy stocznie Gdanska a potem kasujacy dotacje na znalezienie pracy i przeszkolenia dla stoczniowcow a ptem oferujacy ludzi turkom w niemczech na pol legalnych firmach? ten workserwicie to jest opis tego sciagania uchodzcow do Polski - zatrudnienie tymczasowe, na tych firmach powstal problem uchodzcow - politycy udaja ze nie wiedza

Czyli Polacy mają pracować na czarną muzułmańską dzicz gości Merkel, a goście mają leżeć brzuchami do góry?
Nawet za 5x tyle nie pojechałbym tam.
Wolę z rodziną wyjść sobie na spacer, ośmiorniczek nie jadam, wystarczy mi to co mam.

potrzeba rak do pracy przecież przyjęli tych z północnej afryki od groma

Ci z czarnego lądu to są goście makreli!, zaprosiła ich ale nic o pracy nie było mówione, poza tym... nie wypada żeby goście pracowali.

Alez oni nie przyjechali do pracy!

Mowia oficjalnie, ze sa zaproszeni, wiec nie maja potrzeby

pracowac i tak dostana socjal i reszte.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl