Obchody 87. miesięcznicy smoleńskiej - TRANSMISJA

YouTube/kanał LIVE SWS

  

W poniedziałek, 10 lipca o 20.15 zapraszamy na transmisję z obchodów 87. miesięcznicy smoleńskiej. Jak co miesiąc, po mszy świętej w kościele Świętej Anny, zgromadzeni przejdą w Marszu Pamięci upamiętniającym ofiary katastrofy.

Marsz zakończy się pod Pałacem Prezydenckim, gdzie zostaną złożone wieńce oraz zostaną zapalone znicze. Do zgromadzonych przemówi także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Podczas miesięcznicy można spodziewać się kontrmanifestacji Obywateli RP, którzy planują blokadę Marszu Pamięci. Oficjalnie blokada to forma sprzeciwu wobec ekshumacji ofiar katastrofy i wobec ustawy o cyklicznych manifestacjach.

Dla czytelników portalu niezależna.pl będziemy prowadzili dwie równoległe transmisje - z oficjalnych obchodów i Marszu Pamięci oraz z kontrmanifestacji Obywateli RP.

Początek transmisji o 20.15:


Transmisja z kontrmanifestacji:

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Państwo Netanjahu mają duży problem

/ twitter.com/screenshot/@skhunterinfo

  

Sara Netanjahu, żona premiera Izraela Benjamina Netanjahu, usłyszała zarzuty sprzeniewierzenia ok. 100 tys. dolarów z państwowych środków oraz nadużycia zaufania - powiadomiło dzis izraelskie ministerstwo sprawiedliwości.

Zdaniem śledczych Sara Netanjahu miała przeznaczyć 100 tys. dolarów na usługi cateringowe świadczone dla rezydencji premiera w Jerozolimie.

Zarzut w tej samej sprawie usłyszał też były wiceszef biura premiera Ezra Saidoff.

Jak pisze "Haarec", Sara Netanjahu w latach 2010-13 zlecała personelowi składanie zamówień na posiłki w wykwintnych restauracjach, podczas gdy w siedzibie premiera był obecny kucharz. Izraelskie prawo zabrania zamawiania cateringu do rezydencji z zewnątrz podczas obecności personelu kuchennego.

Dochodzenie w tej sprawie ruszyło w 2015 r. - informuje "Haarec".

Premier uznał zarzuty wysunięte wobec jego żony za "absurdalne i nieuzasadnione".

68-letni Netanjahu jest szefem rządu Izraela od 2009 roku. Wcześniej sprawował tę funkcję w latach 1996-99. Premier i jego żona Sara byli już wcześniej zamieszani w skandale korupcyjne.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl