​W Calais widzieli prawie wszystko. Oprócz takiej zadymy imigrantów – WIDEO

youtube.com/print screen

  

Koczujący w Calais imigranci za nic mają obowiązujące prawo – zachowują się tak, jakby ich ono w ogóle nie dotyczyło. Niedawno w wyniku działań tzw. uchodźców śmierć poniósł polski kierowca. Tragedia nic jednak nie zmieniła, a francuskie służby ewidentnie nie radzą sobie z problemem. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, jest nawet gorzej.

Od minionego piątku do soboty na ulicach Calais rozgrywały się dantejskie sceny. Około setka imigrantów z Erytrei i Etiopii przez kilkadziesiąt godzin walczyła tam między sobą. W ruch poszły kije, pręty i kamienie. Sytuację opanowały w końcu oddziały prewencyjne policji, które wkroczyły do akcji. 

Bilans starć to kilkanaście rannych osób. Jak poinformował Etienne Desplanques z francuskiej policji, w sumie do szpitali trafiło szesnastu imigrantów. Funkcjonariusze zatrzymali również dziesięciu agresywnych migrantów. 

W ubiegłym miesiącu w Calais doszło do tragedii. Polski kierowca furgonetki zginął w wypadku, do którego doszło na blokadzie ustawionej przez „uchodźców”.

Francuska policja przyznała, że w związku z wypadkiem zatrzymano dziewięciu imigrantów z Erytrei. Śledztwo wszczął również Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Nic to jednak nie zmieniło. Imigranci dalej ustawiają na autostradzie przeszkody, aby spowolnić jadące w kierunku Wielkiej Brytanii samochody. Następnie próbują się do nich dostać i w taki sposób pokonać kanał La Manche. W prowizorycznym obozowisku koczuje obecnie kilkaset osób.

Francuzi usunęli „dżunglę” pod Calais w październiku ubiegłego roku. Wówczas osiem tysięcy migrantów, w większości z Afganistanu i Afryki Północnej, zostało rozlokowanych w różnych częściach Francji.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,wprost.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl