niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Chwalą wyniki polskiej gospodarki. „Biedna opozycja. Jak nie idzie, to nie idzie” - komentują internauci

Dodano: 19.06.2017 [17:09]
Chwalą wyniki polskiej gospodarki. „Biedna opozycja. Jak nie idzie, to nie idzie” - komentują internauci - niezalezna.pl
foto: twitter.com/PremierRP
Polska jest najlepszym przykładem tego, że reformy prowadzą do wzrostu gospodarczego. Zazdrościmy Polsce wspaniałych wyników gospodarczych - powiedział premier Holandii po spotkaniu premierów krajów Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu. Odbywa się ono dziś w Warszawie z inicjatywy premier Beaty Szydło.

- Łączy nas dbałość o wspólny rynek, rozwój gospodarczy, tworzenie miejsc pracy; zgadzamy się też, że niezbędne są reformy strukturalne UE - powiedział premier Holandii Mark Rutte.

Podkreślił, że poniedziałkowe spotkanie w Warszawie jest bardzo ważne, bo odbywa się w szerszym formacie niż grono sąsiadów. Zaznaczył, że przyszłość UE po Brexicie będzie przedmiotem decyzji wszystkich krajów członkowskich. - Podchodzimy do tego dialogu z otwartym umysłem. Bardzo ważne są także rozważania nad przyszłością UE - ocenił.

Holenderski premier wskazał, że większość państw uczestniczących w spotkaniu to ważni partnerzy handlowi Wielkiej Brytanii.

Wielu obywateli mieszka w Zjednoczonym Królestwie, nasze gospodarki odczują skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Uważamy, że Brexit powinien prowadzić do ambitnego i wszechstronnego porozumienia, określającego relacje z Wielką Brytanią

– podkreślił.

Zazdrościmy Polsce wspaniałych wyników gospodarczych

- dodał.
Jego wypowiedź szybko wyłapali internauci.


- Grupa Wyszehradzka w okresie polskiej prezydencji pokazała, że jest bardzo aktywnym ciałem; współpracowaliśmy bardzo intensywnie - powiedział z kolei premier Czech Bohuslav Sobotka.

To jest bardzo ciekawe spotkanie. Spotykają się dwie bardzo wyraziste grupy, bo i Wyszehrad i Beneluks to są dwa bardzo silne podmioty w Unii Europejskiej. Bardzo mocno zdefiniowane szczególnie w ostatnim okresie kryzysu migracyjnego mocno wyrażające swoje stanowiska 

- mówiła szefowa rządu.W poniedziałek po południu na Zamku Królewskim w Warszawie w gronie szefów rządów państw V4 premier Beata Szydło zakończy i podsumuje miniony rok prezydencji Polski w Grupie Wyszehradzkiej, w tym zrealizowane inicjatywy. Zwieńczeniem spotkania będzie uroczyste przekazanie przewodnictwa w V4 premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie dajmy się zwieść to tez polityka, żeby kraj usiadł na laurach. Trzeba znacznie przyspieszać a miernikiem będzie stopa (nie mylić z numerem buta) życiowa i rzeczywisty budżet rodzinny najuboższych emerytów i rencistów oraz rodzin wielodzietnych.

Wystarczy nie kraść i "wzrost gospodarczy " już będzie znaczący a co dopiero inwestowanie w majątek narodowy oraz rozwój przemysłu.
Daj Boże dożyć czasów, kiedy Polska wygrzebie się z bagna, w które wpakowali nas złodzieje z PZPR, ZSL, KLD, UW, PSL a przy obecnym kursie jest bardzo duża szansa ...

Pomyślałby kto, że wzrost gospodarczy Polski to zasługa PiS, a przede wszystkim Morawieckiego, a nie ciężko pracujących Polaków...

Za folksdojcza ludzie gorzej harowali a wzrost szedl na przelew ....... "U Sowy i Przyjaciol" prosze przyglupa.

Powtarzasz się - czytam drugi art i ten sam komentarz. (??)

Spadaj na Onet, KODomito....

Pan Rutte smaruje wazeliną, bo ma na celu to, żeby Polacy nie wyjeżdżali z Holandii. Traktują Polaków jak szmaty i mają o nas bardzo podłe zdanie. Jest tylko jeden powód tego miłego tonu - Polacy stanowią o potędze holenderskiej gospodarki, ponieważ pracują w działach gospodarki stanowiącej o tej potędze. A więc ogrodnictwo, transport i logistyka, budowlanka, hotelarstwo- te działy gospodarki budują Holandię, a Polacy stanowią od 70 do 90% zatrudnionych tamże. Właściciele szklarni oficjalnie mówią, że gdyby Polacy zastrajkowali na 2 tygodnie, to straty w ogrodnictwie sięgałyby wielu miliardów euro i większość badylarzy musiałaby zamknąć swoje szklarnie. A już nie daj Boże gdyby wyjechali. Stąd taka ostatnio nagonka na wyjazd do Holandii do pracy. Podobnie rzecz się ma w magazynach, portach, hotelach...tam Polacy stanowią ok 80-90 % kadry. Dużo by o tym pisać, ale jednego możecie być pewni- w słowach Marka Rutte zawarta jest potężna dawka fałszu, a Holandia jest wybitnie nietolerancyjnym krajem, a szczególnie względem Polaków...a za pieniądze są gotowi zionąć fałszem na forum międzynarodowym

Tak se mysle, ze lepiej to juz chyba byc nie moze. No to bedzie juz tylko gorzej.

Dziekujemy Pani Premier, a Niezalezna prosimy o choc fragment z uroczystosci przekazania prezydencji V.Orbanowi.

Wyniki może i są tylko gdzie? Aplikowałem do Poczty Polskiej na stanowisko kierowca kat.C+E. Praca ciężka załadunki, rozładunki, jazda, użeranie się z wiecznie niewyrobionymi magazynierami itd. Pensja miesięczna na tym stanowisku to 2100 zł. bruttto. Co Wy na to ludzie? Brać robotę czy nie? Rodzinkę z pewnością utrzymam.

Powiem, albo sobie przypomnij co mówił Komorowski,weź kredyt itd.

Co ma piernik do wiatraka??? G. mnie obchodzi jakiego Komorowski bąka puścił! Mnie interesuje to na co od lat głosowałem i jakoś niewiele się dzieje. W transporcie jak panował syf i wyzysk tak panuje i nikomu nie przychodzi do głowy nawet aby ten stan rzeczy zmienić. Również dzięki mnie Komorowskiego z jego kaszalotem w polityce nie ma tylko co z tego?

Jezu i co teraz? Były prezydent Kwaśniewski u Lisa mówi że Polska traci na znaczeniu, co robić? A tu takie rzeczy 7 premierów na raz? ojojojoj ależ lemingi muszą się teraz napatrzeć w tvn bo im sie zaczyna nie zgadzać

pamiętaj, że żaden z tych 7 premierów nie wsparł Pani Premier w głosowaniu przeciwko Tuskowi, gdy będzie trzeba i tak pójdą do tych, co rozdają pieniądze i bezpieczeństwo - tak działa polityka, tu nie ma sentymentów, pelikanie

A to w poprzednim rządzie miała sentyment.

O tych POstsowieckich, ale złotoustych, nieudacznikach, krętaczach, manipulatorach i przestępcach to już nawet szkoda gadać, czytać i patrzeć. Strata czasu, ukarać, robić swoje i tyle. Swoją drogą ostatnio sporo przebywam wśród młodzieży, która w przerwie na Popka czy Cypisa (ten to akurat powinien siedzieć wg. mnie), o dziwo w formie żartu również interesuje się marginalnie polityką. Żarty i kawały są z jednych i z drugich. Ale paradoksalnie wyłania się z nich taki oto obraz, że PONowoczesna to....już obciach po prostu. I to jest paradoks, bo do niedawna tak nie było. PiS zaś to surowy, ale sprawiedliwy Tatuś. Generalnie żart z opcji pierwszej są śmieszniejsze lepiej bawią grono, a z drugiej wywołują uśmiechy owszem, ale takie przytłumione. Kontynuuje się zaś z upływem czasu inne dowcipy o opcji pierwszej, bo "wiara" lepiej się bawi, a w przypadku opcji drugiej śmiech jest niejako "wymuszany" by podtrzymać dobrą atmosferę. Takie są moje obserwacje ale mogę się mylić. Zresztą nie wymagam dyskusji, podaję to jako ciekawostkę. Dla mnie to był pewien szok, bo do nie dawna było odwrotnie. Może i ta młodzież mądrzejsza jest od babci na wiecu KOD-u?! Na to wszak wychodzi.

A co na to hrabia Bredzisław herbu Walgodecho Komoruski ?!. To on strzępił jęzor że Polska jest izolowana w Europie. To co tu robili szefowie Grupy Wyszehradzkiej oraz Holandii , Belgii i Luksemburga ??. Okazuje się że największym zagrożeniem dla Polski jest RODZIMA TARGOWICA .

A zlodzieji i zdrajcow Komorowskiego,Tuska, Pawlaka, Lewandowskiego, Gronkiewicz Walz, Frasyniuka pod Trybunal Stanu i na powroz.

Nawet włos im z głowy nie spadnie. Zobaczysz Pan. Oni się już dawno temu dogadali.

Dzialalnosc i osiagniecia Polskiego Rzadu i Polskiego Prezydenta na arenie miedzynarodowej sa imponujace. Podobnie jest w polityce krajowej.

Upraszczajac, nabiera sie coraz wiekszego przekonania, ze totalna opozycja w Polsce, zawiaduja agenci wplywu obcych panstw, dla ktorych rozwoj i dobra pozycja Polski jest w ich rozumieniu, szkodliwa dla ich egzystencji.

Wszystko zmieniło się w Polsce na lepsze, gdy odsunęliśmy od władzy obce i niemieckie agentury w PO-PSL-SLD. Albowiem Niemcy po wojnie nie uległy żadnej zmianie, a co gorsza Polacy po wojnie w olbrzymim stopniu zostali pozbawieni instynktu patriotycznego i politycznego. Służby niemieckie Werwolf po 1945 roku miały za zadanie przejąć władzę w kluczowych elementach struktury państwa (poczynając od UB) i „odebrać” Polskę z rąk Rosji radzieckiej.

Etap przechwycenia władzy w służbach specjalnych trwał lata – podobnie zajmowanie stanowisk w administracji państwa. Jednak niszczenia Polaków dokonywano na bieżąco. Przez wiele lat po wojnie dokańczano/kontynuowano Generalny Plan Wschodni – mordowano patriotów, zabijano ducha wolności, ducha kultury, odbierano broń obywatelom, inwigilowano, tresowano nowych obywateli, „wymuszano” zachowania nieetyczne – bieda, braki zmuszały ludzi do „kombinowania”. Po „obaleniu” komunizmu, przeprowadzono gospodarczy, polityczny i społeczny rozpad państwa.

Jak twierdził Franklin Delano Roosvelt: „W polityce światowej nic nie dzieje się przez przypadek, a nawet jeżeli tak jest, to wiedźcie, że tak to zostało zaplanowane”. Można przyjąć, że plan gospodarczy Niemiec miał również swój odpowiednik polityczny i min. obejmował: ● utworzenie Niemieckiej Unii Europejskiej poprzez zawiązanie tworów wspólnotowych Europy, aż do tzw. Unii Europejskiej jako zalążka politycznej władzy Niemiec w Europie. ● wdrożenie powojennego planu gospodarczego dla Niemiec celem szybkiego odzyskania przewagi ekonomicznej w Europie i na świecie. ● umocowanie swoich wpływów w podbitych państwach – głównie Polski, jako klucza do mocarstwowości w Europie. ● pomniejsze elementy jak zdeponowanie zrabowanych dzieł sztuki, złota, srebra itp.

Elementy programu gospodarczego, który wyniósł Niemcy do bogactwa został zapisany w programie polskiej partii Unia Polityki Realnej – wraz z kilkoma „radykalnymi” – szkodliwymi dla społeczeństwa „rodzynkami”, które miały skutecznie odstraszać elektorat i tym samym sabotować prawidłowy rozwój Polski. Jako lider Janusz.K.M. przyciągał do partii zwolenników wolnego rynku, po czym sabotował ich wysiłek włożony w głoszenie idei prawicowych, aż do zniechęcenia i często do odejścia.

Plan polityczny i gospodarczy Niemiec był ściśle powiązany z utworzeniem UE, którą wsparto wprowadzeniem nowej waluty euro (najpierw ecu). „Przywiązanie” innych krajów do strefy euro oraz dotacje unijne spowodowały, że UE (czyli Niemcy) mogło wywierać znaczny wpływ na wszystkie gospodarki państw unijnych. Efekt obserwujemy obecnie: „żarty” niemieckich gazet o oddawaniu greckich wysp, Włochy, Portugalia, Polska. Niemcy są dzisiaj jedynym krajem niezależnym prawnie od UE. Niemieckie sądy nie zgadzają się na nadrzędność konstytucji UE ponad konstytucję Niemiec.

I oby ten format V4 istniał po wsze czasy. Po tym spotkaniu widać jedno UE nie jest jednomyślna co do tego jak ma wyglądać ten twór. Mądre rządy naszej Żelaznej Damy skutkują tym, że Premierzy innych państw zaczynają zazdrościć nam własnego stanowiska jak i sukcesów - wzrostu gospodarczego. Rada dla naszych przyjaciół z Beneluxu wyzwolcie się z kajdan Niemców bo Niemcy już załatwiły Grecję i zalały terrorem całą zachodnią Europę

Kurwińskie Szczerbate Grabie z POszajki i tak tego nie pojmą!
To się nie mieści w kategorii pojemności mózgownicy POpapranców która jest odporna na takie dobre dla Polski wiadomości!

Trzeba uważać, bo najgorszy sort robi wszystko żeby odzyskać władzę siłą. PiS odbuduje zrujnowaną przez zaprzańców Polskę, a menele zrobią majdan i będą miały piękny i bogaty kraj znów do zrujnowania. Trzeba im patrzeć na lepkie łapy i nie lekceważyć, co pijackie mordy wykrzykują na ulicach i co gnojki wypisują w mediach.

Brytyjczycy mieli swoja zelazna dame,my dzieki Bogu mamy twarda jak diament dame,Pania Premier

marzy mi sie dzien kiedy nasza Pani Premier twarda,ale I bardzo kobieca zrezygnuje z noszenia spodni,bo to jest dobry styl dla frau merkelowej,ktora ma tyle wdzieku co slynna pruska gruba berta

opozycja skladajaca sie z ujadajacych kundli dostaje juz tak ostrych atakow wscieklizny,ze nalezy ich zaszczepic, zeby nie roznosili zarazy
Niech szczekaja nadal,podtykajmy im pod nos mikrofony,a PiS bedzie rzadzil jeszcze wieeele kadencji

Tak,też zauważyłam,że Pani Premier Beata Szydło ubiera się w stylu Frau Merkel, a jest to styl pasujący raczej Frau Merkel.Jako Polka powinna nosić eleganckie garsonki i wyróżniać się nie tylko wrodzoną inteligencją ,a także eleganckim kobiecym ubiorem.

Podzielam twój poglad co do ubioru i całej reszty.Uważam, z ekobieta jest wtedy kobieca jak ubiera sie po kobiecemu, tz. w sukni, spódnicy itd.
frau Adolfina Merkehitler nie dosć, ze garbata ( garb ciaży jak abyła agentką Stasi i donosiła, ten ciezar niedługo przygniecie tę paskudę do ziemi, sorry, ze tak o "kobiecie"), brzydka to z wygladu jak wściekły wilczur na smyczy SS-mana.

Zyski są nawet tam gdzie były straty i w zasadzie nawet ujmą dla czytelników jest uzasadnianie, DLACZEGO???
Tu tylko naprostuję myślenie, bo sam zarzut kradzieży to za mało, bo kradzież odbywała się tylko przy okazji nikczemnego doprowadzania wszystkiego co się da do upadłości. Tu paradoks, że złodzieje, nawet nie wtajemniczeni w upiorną, agenturalna rozgrywkę ale, UWAGA, każdy złodziej, każdy kto działał na polu rozkradania Polski, był nawet, często nieświadomy, sojusznikiem Tw "OSCAR" i swoimi przestępczymi działaniami tylko ułatwiał agenturalne zobowiązanie wobec Niemiec, Tw "Oscarowi.

Czy te wyniki gospodarcze są lepsze od tych z jesieni 2015 roku?

Sprawdź, na bank na tvn'ie powiedzieli ci że w 2015 roku wyniki były lepsze a ty pelikanie łyknąłeś.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl