niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Morawiecki: musimy odbudować polską własność

Dodano: 19.06.2017 [15:18]
Morawiecki: musimy odbudować polską własność - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
- Maleje bezrobocie, płace rosną w porównaniu do poprzednich 8 lat dwa razy szybciej, a jednocześnie nie tracimy produktywności, efektywności. To jest duży sukces, natomiast gdzieś po drodze w ciągu ostatnich 30 lat zgubiliśmy polskie firmy, polską własność, polski kapitał i teraz to musimy odbudowywać. To oczywiście nie potrwa jedną kadencję, dlatego musimy wygrać co najmniej drugą kadencję – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla vod.gazetapolska.pl

- Nie ma już bardziej twardych wskaźników gospodarczych niż wzrost gospodarczy, który jest dwa razy wyższy, niż nasi przeciwnicy polityczni prognozowali.Płace rosną znacznie szybciej niż za czasów PO - dodał wicepremier.

- Wzrost gospodarczy przez 8 lat rządów poprzedników karmił się prawie dwukrotnym przyrostem wielkości długu i kredytu. W związku z tym dług trzeba spłacać. My przyciągamy inwestycje, które nie wiążą się z wyprzedażą, często grabieżczą majątku narodowego - zwrócił uwagę.

- Wielkim wyzwaniem i elementem gdzie mam pierwiastek niedosytu jest budowanie oszczędności. (…) Budżet nie jest z gumy, troszczymy się, żeby deficyt nie był wyższy. Im mniejszy jest deficyt, tym mniej jest emisji długu za granicę a dzięki temu płacimy mniejsze odsetki – powiedział wicepremier Morawiecki.

- Repolonizacja sektora bankowego, ciepłowniczego i energetycznego to są bardzo duże osiągnięcia, sukcesy które mnie zaskoczyły – mówił premier Morawiecki.

- Trzeba generować jak najwięcej oszczędności krajowych, by przekładać je na inwestycje – dodał Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ CAŁY WYWIAD Z MATEUSZEM MORAWIECKIM: 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Budowanie oszczędności, a z minimalnej 500 zł podatku.

BRAWO PIS...ALE TEŻ ZACZNIJCIE ROZLICZAĆ MAFIOZÓW Z PLATFORMY ZŁODZIEI I OSZUSTÓW WRAZ Z FOLKSDOJCZEM TUSKIEM NA CZELE PSEM NIEMIECKIM

Przez wiele lat dotowaliśmy sowiecki sojuz i fikcyjnie był wzrost gospodarczy ale na dolarowy kredyt i wierzyciele zaczęli ściągać duże odsetki a "brata" trzeba było nakarmić tuszonką i zakupić nowe powrozy do roboczych spodni i walonki. Stacjonująca w Polsce sowiecka swołocz oprócz tuszonki musiała mieszkać nie w ziemiankach ale w nowych osiedlach.Korupcja prosowieckich rządów i walka bezwzględna z opozycją - mnie łamiąc prawa człowieka i obywatela okradli z emerytury od 1983r,myślę, że teraz zostanie to zwrócone.Afery korupcyjne - pod dywan i brak pełnego zwrotu zrabowanego kapitału - brak kary przepadku mienia, również przepisanego na rodziny i znajomych po korupcyjnym fachu. Firmy obce wywoziły zyski do swoich krajów nie płacąc właściwych podatków a Polak stał się niewolnikiem pracy składaczem za grosze. Studenckie wynalazki - zamiast właściwego wynagrodzenia ocena w indeksie a ten, który dopisał dziekana jako współtwórcę dostawał śmieszną premię; wynalazki trafiały na rynek zachodni. Wykształceni woleli godnie w ich mniemaniu zarabiać na zmywaku niż pracować w Polsce - emigracja (nie liczę tych, którzy represjonowani musieli wyjechać). Wpuszczenie tanich bubli i trutki chińskiej i wspaniała produkcja indywidualna nie wytrzymała konkurencji cenowej ze sprowadzanymi śmieciami Azji. Polska, to najbogatszy kraj w Europie i ma wreszcie Rząd, który zmienia szarą rzeczywistość. Najbogatszy kraj dlatego, że przez tyle lat grabieżcy ze wschodu i zachodu oraz faryzeusze wewnętrzni na smyczy wymienionych nie dali rady wszystkiego wywieźć, zrabować i zaczyna w oparciu o swoje zasoby powoli wychodzić z sowieckiego dołka. W bezpieczeństwie energetycznym jest siła i argument, który zaprzepaściła Ukraina a informacje z portalu czytają nie tylko w Polsce i wnioski wyciągają nasi wrogowie zabezpieczając Białoruś. Zżera nas biurokracja i przepisy nie mające nic wspólnego z Konstytucją oraz nie rozliczona prosowiecko-proniemiecka banda, która te niedociągnięcia w prawie wykorzystuje do celów politycznych. Panie Ministrze, jak Pan to przeczyta to dorzuci Pan do tego wiele innych fachowo określonych punktów np z bankowości i wypływ kapitału i wiele innych. Polak bł traktowany jak przedmiot. Czas to zmienić, żeby był podmiotem a urzędy na jego usługach zagwarantowane nie tylko Konstytucją ale również w oparciu o nią jasne i przejrzyste prawo w każdej dziedzinie życia, które daje prawdziwie demokratyczną i zabezpieczona egzystencję i szybko znajdziemy się w 12-tce najbogatszych krajów świata. Trzeba odbudować rodzimy przemysł oparty na własnych technologiach przy współpracy ze specjalistami w Ambasadach i Konsulatach. Zróbmy to ze studentami w krajach biednych, tylko szybko, ponieważ każdy to czyta. To jest namiastka tylko, resztę zostawiam fachowcom.

Dlaczego w związku z tymi 30 latami utraty polskiego majątku narodowego nie siedzą w kryminale polskojęzyczni panowie Lewandowski i Kaczmarek ??? Czy są tak samo jak Hajka z Warszawy - ponad prawem ???

No to czas podnosić COP z ruiny , póki jeszcze wszyscy fachowcy nie wymarli. Plany dobre, czekamy na wprowadzanie tego w czyn.

moja propozycja:

chcę jako Polak inwestujący swoja racę i oszczędności mieć w Polsce takie warunki prowadzenia interesu, ulgi i ułatwienia jakie mają zagraniczne sieci handlowe.

dostanę?

bo obcy dostali...

100/100. Dołączam się do postulatu.

...za sto lat zostanie rozpatrzony - to tak żartem, ale chyba większość Polaków zadaje sobie to pytanie, dlaczego, niby polski rząd, traktuje nas Polaków jak podludzi?.

Moje 100% poparcia w następnych wyborach Panie ministrze!

Jak rozpoznać faszystę?

Ma polską flagę i krytycznie
Nazbyt ocenia komunistów.
(Postępców dręczy tak psychicznie…
Gorzej, cytuje z różnych listów
Doktorów Freuda i Goebbelsa,
A nawet Marksa i Engelsa!)

Bezczelnie skróty też tłumaczy,
Odległy wszelkiej dialektyce!
(„Co NSDAP, wiesz, znaczy?…”)
I jest kibicem. (Bo kibice
Hejtowską kierowani falą
Codziennie kukły Żydów palą!)

Lubi historię Polski. (Po co?
Wszak temat to irracjonalny!)
I z Mołotowa cytat z mocą
Na złość powtarza: „Nacjonalny
Socjalizm też jest socjalizmem.”
I walczy z anty- …polonizmem!

Nie chce uchodźców wziąć do domu.
(I nie pozwoli do sąsiada!)
„Pomagam bliźnim.” (Ale komu?
Urząd skarbowy niech to zbada!)
Uczęszcza podlec do kościoła.
I chce: „Bez gender ma być szkoła!”

I wiele, wiele innych rzeczy
Robi, że aż bieleje tęcza!
Kocha …rodzinę! (Lecz nie przeczy,
Że klapsem dzieci swe zadręcza!…)
Ale najgorsze, wręcz upiorne,
Są te poglądy jego zborne:

„Zapamiętajcie wszystkie geje,
Że bytem człowiek jest i naród.
A społeczeństwo nie istnieje!
I będę zwalczać myśli zaród,
Że godną rzeczą jest poddaństwo
Pod wszystko, co wymyśli państwo.

Bo państwo jest, by wolność była.
Nie z nim, a będę przeciw niemu,
Jeżeli wolność mu nie miła!”
I …orłu kłania się …białemu!…
Do takich szaleństw, oczywista,
Jedynie zdolny jest faszysta!!!

Boże drogi gdzie oko nie zawiesić tam źle , gdzie ręce nie włożyć tam dziura. Oni niszczyli Polskę i powinien ten fokstrot stanąć przed Trybunałem Stanu ! Naród powinien się tego domagać ! Mozna wybaczyć błędy ale nie celowe działanie na szkodę POLSKI ?

To jest gość!
Dzięki tym PISIOROM, wiem że jestem Polakiem. Często rozmawiam z Synem o Polsce... teraz rozmawia mi się łatwiej :)
Róbcie swoje "PISORY", a ja na tej fali zadbam o swoją rodzinę i dom... "i będziem Polakami"
AB

Państwo jest silne gdy ma silną gospodarkę. Czy PO o tym nie wiedziało, że niszczyło gospodarkę? Czy Balcerowicz nie wiedział gdy niszczył Polską Gospodarkę? Nie sądzę. Były to działania celowe. Muszą ponieść tego konsekwencje!

Klimat polityczny w Europie się zmienia na korzyść Polski. Jest najwyższy czas aby upomnieć się o odszkodowania za zniszczenie Polski, grabież dóbr narodowych, wymordowanie inteligencji polskiej, za wywóz do Niemiec i germanizację polskich dzieci. Niemcy wywołały wojne i to jest ich odpowiedzialność. Koszty te zostały wyliczone na sume 845 miliardów dolarów. Skończyły sie wienopoddańcze ukłony a także poklepywanie po pleczch PO z Tuskiem na czele a nstał czas żądań ze strony polskie, ządań rekompensat za to barbarzyństwo niemieckie w stosunku do Narodu Polskiego.
Interesująca jest propozycja Pni Miriam Shaded aby w sprawie żądania odszkodowań uzyskać w jakiś sposób akceptację Prezydenta USA D,Trumpa, co wydaje się że jest możliwe. O sprawie odszkodowań należy mówic i nieustannie powtarzać..

W jaki sposób zapewnimy ,że spolonizowane na koszt podatnika firmy nie zostaną ponownie sprzedane , gdyby jakimś fatalnym przypadkiem władza dostała się w ręce liberałów ? To samo dotyczny lasów, KGHM itp.
Czy nie należałoby dać ludziom na własność to co można dać, Polakom, ale nie spekulantom.

no właśnie, dwa artykuły niżej odbudowywuje się mercedes, to jest to?

do doopy z taką odbudową
za platformy to chociaż powstał amber gold i mafia paliwowa
firmy w 100% polskie

Kapitał (raczej własność) w 100% polski, ale zarząd nie wiadomo skąd.

..."gdzieś po drodze w ciągu ostatnich 30 lat zgubiliśmy polskie firmy, polską własność" ... Wolne żarty panie Morawiecki. Przypominam, że polska własność została utracona w 1939 roku po agresji niemieckiej na Polskę a jej zabór utrwalono 73 lata temu gdy wprowadzono na sowieckich bagnetach stalinowskie dekrety pkwn w 1944 roku. Ich skutki prawne zachowują do dzisiaj sądy hańby w tzw. III RP. Jesteśmy jedynym krajem postsowieckim, w którym do dzisiaj nie przeprowadzono restytucji mienia zagrabionego Polakom. Zmieniają się ustroje i opcje polityczne, raz PO-PSL, teraz PiS a wrogi kurs wobec polskiego ziemiaństwa zachowuje dziwną stabilność.

straty tylko mojej rodziny wyceniam na jakieś 3 miliony złotych w obecnych pieniądzach. W tym dwa niezbyt duże mieszkania w centrum Warszawy - 2 domy/małe kamieniczki w Radomiu i Płocku.

dostaję spam - niemiecki bank oferuje mi kredyt na mieszkanie.

nie powiem - przydałoby się...

ALE GDYBY MI NIEMCY WYPŁACILI CHOĆ POŁOWĘ NALEŻNYCH ODSZKODOWAŃ TO NIE POTRZEBOWAŁBYM ŻADNEGO KREDYTU W NIEMIECKIM BANKU!!!

DO DZIS NIE ODZYSKALISMY POLSKICH OBRAZOW WARTYCH MILIARD gebels ma ale nie odda bo nikt sie o nie nie opomina ZYDOM MY PLACIMY ODSZKODOWANIE BO TO POLACY ZYDOW WYMORDOWALI PRAWDA

Owszem, ze smutkiem muszę przyznać rację. Jednak mieliśmy swoje 5min. ale trafił się Balcerowicz.
Będzie ciężko, ale nie jest to niewykonalne.

niech zapłacą zaległe podatki, ale jak tu sp komandytową zmusić do płacenia czegokolwiek:)

Pogonić neomarksistów Sorosa, lewackich złodziei itp. bydło a na wszystko wystarczy. Zbudować, na uczciwych zasadach, klasę średnią to będziemy potęgą.

W 97 miałem hurtownię, 1200 klientów i milion dolców sprzedaży, W tymże 97 otwarto pierwsze hurtownie i hipermarkety, W pierwszym roku ich działalności obrót spadł mi o połowę, a w 2002 klientów było już tylko 20!!!!!! 1/3 z tych firm padła, a reszta zmieniła branżę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl