niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Szykuje się kolejny skandal. O tym za rządów Platformy nie wolno było mówić. WIDEO

Dodano: 19.06.2017 [10:30]
Szykuje się kolejny skandal. O tym za rządów Platformy nie wolno było mówić. WIDEO - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Celnicy ujawnili, czego nie wolno było robić za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Nam nie wolno było ruszać paliw. Myśmy alarmowali już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT-u. Nie wolno było tego ruszać – podkreślił na antenie TVP Info Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego „Celnicy PL”.
 
Wicepremier Mateusz Morawiecki wcześniej wskazał różnice w działaniu rządu PiS, a poprzedników – ekipy PO-PSL.

Wie pan, co nasze służby skarbowe zrobiły? W marcu, po utworzeniu krajowej administracji skarbowej skontrolowały 16,5 tysięcy cystern. W tym samym czasie nasi poprzednicy skontrolowali może kilka cystern, może 10 czy 20, a my blisko 20 tysięcy. To jest ogromna różnica. Każda ciężarówka jest sprawdzana, jest konwojowana i potencjalni przemytnicy, nieuczciwi ludzie wiedzą o tym

– mówił minister rozwoju.

Teraz powrócono do sprawy. Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego „Celnicy PL” na antenie TVP Info ujawnił, że nie wolno im było ruszać paliw. Mimo że alarmowali za rządów PO-PSL, iż paliwa wjeżdżają do Polski i są sprzedawane bez VAT-u.

Zobacz wideo:


Według Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości sprawa, jaką ujawnił celnik, nadaje się na komisję śledczą.

To by pokazywało, że grupy polityków działały w interesie jakiś grupek złodziei, a nie w interesie państwa polskiego

– powiedział Patryk Jaki.

Platforma przekonuje, że sprawę należy skierować do prokuratury. Obwiniają jednak… celników.

Jako funkcjonariusz, jako celnik miał obowiązek powiadomić wówczas organa ścigania i jeśli tego nie zrobił, to popełnił przestępstwo i prokuratura powinna wszcząć postępowanie i zbadać odpowiedzialność tym, którzy mieli rzekomą wiedzę o nieprawidłowościach i nie zgłosili jej w prokuraturze

– powiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

Internauci zwracają uwagę, że wyniki poszczególnych państwowych spółek mówią same za siebie.

Lotos zamknął 2015 rok ze stratą 300 mln zł. Rok 2016 zakończył się z zyskiem 1 mld zł.

Orlen zakończył 2015 r. z zyskiem 3,2 mld zł, w 2016 roku zysk – 5,7 mld zł – niemal dwa razy więcej. Wynik Orlenu za pierwszy kwartał 2017 roku to zysk 2 mld zł.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

każda władza musi mieć zaplecze finansowe.
Inaczej nie bedzie władzą. Najcześciej są to
nielagalne wpływy poza kontrolą Panstwa
lub specjalne koncesje / zwolnienia podmiotowe
dla ustawionych firm i organizacji....

takiej politycznej MAFII Europa nie widziała ! Banda złodziei.

Polsko! Czas rozliczyć tych złodziei. Tu chodzi o miliardy! Brak pieniędzy na pomoc rodzinie, zdrowie, armię, drogi, koleje, edukację, kulturę, sport ... Teraz wiemy dlaczego! Nie można o tym zapomnieć!

http://www.fronda.pl/a/mulla-z...

Czy z "Totalną Korupcją", zwaną "totalną opozycją", z tym obłąkanym
POgańskim, barbarzyńskim lewactwem robiącym za "liberałów", jest jakikolwiek sens o czymkolwiek rozmawiać ?

Lewica, lewactwo itp. we wszystkim się mylili : komunizm, socjalizm, nazizm, faszyzm, idea państwa opiekuńczego, multi-kulti.

Są absolutnie i totalnie skompromitowani. To intelektualni BANKRUCI.

MORDO TY MOJA. Jak wygramy wybory to paliwo za wasze nas POparcie może być PO 15 zł

A zlodzieji i zdrajcow Komorowskiego,Tuska, Pawlaka, Lewandowskiego, Gronkiewicz Walz, Frasyniuka, Kopacz pod Trybunal Stanu i na powroz.

Ten posełek Grabiec właśnie dowiedział się o naciskach na celników i MA PRAWNY OBOWIĄZEK POWIADOMIĆ O TYM PROKURATURĘ. jeśli ten posełek nie zrobi tego to znaczy, że posełek POPEŁNI PRZESTEPSTWO, bo jako posełek - funkcjonariuszek publiczny - ma obowiązek powiadomić o popełnionym przestępstwie wywierania nacisku na celników, by odstąpili od czynności służbowych.
Obywatelu Grabiec - powiadomicie, czy chcecie do pierdla?

To TOTALZŁODZIEJSTWO było zaplanowane w celu przejecia darmo LOTOSU i PKN ORLEN , już była cena ustalona 8 i 18zł akcja i to samo robili z LOT - przecież ta ROYLOWA KLIKA juz wyczwiczyła się na zakłdach spirytusowych - a teraz jeszcze w górnictwie i cukrownich - i tak sie przejmuje przemysł KRAJU przy PO-mocy tubylczych PARCÓW !!!

Tą ryżą, wyłysiałą kanalię, sepleniuchę, rodzaju nijakiego za ten przekręt z paliwami to na min. 20 lat więzienia, trzeba skazać (bez zawiasów)!

Dokladnie kto kasowal te zyski to znaczy kto mial kolonie w reku domyslam sie koncern berlinsko-moskiewski najzwyczajniejszy podzial zyskow.
W Korei polnocnej tacy urzednicy nawet z rodziny rzuceni byli psom na pozarcie a w chinach na czesci zamienne poszli w chwale.
Dobrze byloby ten caly mechanizm odtworzyc i koncern berlinsko-moskiewksi oficjalnie podac do swiatoweg o trybunalu.

I dlaczego mnie to NIE DZIWI?
Patalogia Obywtelska przyciagnela w swoje szeregi istoty bez honoru,nieuczciwe,o lepkich paluchach,i czarnych podniebieniach.
Relikty UB ,SB i Wsiokow!
Tu ,pod parasolem bezprawia( specjalnie stworzona do tego celu konstytucja PRL,sadownictwo i trybunal),znalezli schronienie i mozliwosc krecenia lodow, wszyscy skorumpowani kretacze,i zlodzieje okradajcy bezczelnie POLSKE.
Rozkladajacy bezpieczenstwo,armie,potencjal,gospodarke ,i zubozajac spoleczenstwo-CELOWO!
Nierzad partii obywatelskiej przygotowywyal 'tenkraj' do podzialu na KOLONIE dla naszych sasiadow.
Za ZDRADE POLSKI ,ci polskojezyczni bandyci, powinni juz dawno gnic w pierdlu!

Małe sprostowanie - "istoty bez honoru,nieuczciwe,o lepkich paluchach,i czarnych podniebieniach.
Relikty UB ,SB i Wsioki" to właśnie te typy spod ciemnej gwiazdy stworzyły Patologię Obywatelską, a nie odwrotnie ;)

Komuchy oddały władzę tylko teoretycznie. Zeszli na jakiś czas do "podziemia", by wrócić z fajerwerkami pod wdzięczną nazwą Platfusiarni. Cały ten porypany "okrągły stół" był wielką ubecką mistyfikacją przeznaczoną dla "plebsu", że niby wreszcie mamy demokrację.

Kogoś naprawdę jeszcze dziwią te wszystkie przekręty? W kraju stracili władzę, teraz ich bastionem jest Warszawa, która pod rządami PO cofa się w rozwoju. Afera reprywatyzacyjna czy bloko0wanie inwestycji jak galeria handlowa w Wilnowie są idealnymi przykładami niegospodarności jaka panuje pod rządami tej partii. Parlamentarne przegrali, teraz czas aby ponieśli i klęskę w samorządowych!

a kto okrada kierowcow twierdząć że paliwo to dobro luksusowe i należy się akcyza ?
tutaj działa każdy z lewa i prawa SLD AWS KLD PC......
jedni i ci sami ludzie z immunitetem

Idź do Putina i poproś o rafinerię. Putin ma , to ci da , ale najpierw musisz mu dać buzi .

A ty jeździsz na potrójnym paliwie i powinieneś za to beknąć . Jak chcesz darmowego paliwa , to niech strusie zrobią ci odwierty .

jakie szmaty i k....y

Przecież DOGADANO się że członkowie Mafii Okrągłostołowej od lat stoją Ponad Prawem jako Ras Panów Lepszego Sortu ochraniana przez Nadzwyczajną Kastę dyżurnych w togach!
W końcu PO to rządzili by tylko rozkradać kraj, skorumpować zagranicznych obrońców dyktatury bezprawia PRL bis- III RP!
Najgorsze że ciągle w ten sam sposób rządzą samorządami!

No, to na co jeszcze PiS czeka.
Do pudla caly ten zbydlecony, POdly rzad, ktory okradl Polske na miliardy.
Chyba latwo sie da to udowadnic, jezeli dane mowi za siebie.
Kazda cysterna, ktora wjechala do Polski bez kontroli idzie na konto owczesnego rzadu.
Jeszcze raz: NATYCHMIAST DO PUDLA Z TYMI OSZUSTAMI I ZLODZIEJAMI.

"Jako funkcjonariusz, jako celnik miał obowiązek powiadomić wówczas organa ścigania i jeśli tego nie zrobił, to popełnił przestępstwo i prokuratura powinna wszcząć postępowanie i zbadać odpowiedzialność tym, którzy mieli rzekomą wiedzę o nieprawidłowościach i nie zgłosili jej w prokuraturze
– powiedział rzecznik PO Jan Grabiec." Już był taki co zgłosił samemu "guru"- Tuskowi. I co z tego wyszło ? Ano to, że wyleciał ze stanowiska jak z katapulty i mało tego, dostał wyrok skazujący i to trzy lata /zdaje się -3 lata/ odsiadki. Musiał interweniować Prezydent. Na szczęście już obecny, bo poprzedni to by cieszył się z odsiadki pana M Kamińskiego. Pan Grabiec, cierpi zdaje się na epidemię zaniku pamięci, u byłych prominentów.

Szkoda że Balcerowicza nie ma w rządzie. On by zaraz orlen i lotos sprzedał, najlepiej jeszcze za pieniądze z przyszłych zysków.

nazwiska ! do czyjej kieszeni płynęła ta kasa. niech wreszcie znajdzie sie jakiś jeden sprawiedliwy i opowie o złodziejach - NIECH TO SIĘ WRESZCIE SKOŃCZY ! ta zmowa milczenia i okradanie NAS WSZYSTKICH!!!!

Natychmiast, albo jeszcze prędzej !
Partia Oszustów - Plejada Opryszków wyje, że sprawę należy skierować do prokuratury. Obwiniają jednak… celników....
A ich przecież przy tym NIE było, to oni, to oni....

POlecam MOcno m.in. :
UKARAĆ ZDRAJCÓW I ZŁODZIEI!!! Polska była ograbiana i prowadzona do upadku!!!
https://www.youtube.com/watch?...

Narodowe KŁAMSTWO I OBŁUDA Platformy Donald Tusk Jestem za to odpowiedzialny od samego początku
https://www.youtube.com/watch?...

Skąd elity III RP
Trzecia podmiana elit to podmiana elit solidarnościowych
http://wpolityce.pl/polityka/1...

Elektorat trwale upośledzony
http://naszeblogi.pl/63374-ele...

"Od początku 2011 r. do końca czerwca 2014 roku cena ropy Brent utrzymywała się w przedziale 95-125 dolarów za baryłkę. Kierowcy, biznes naftowy i gospodarka zdążyły się przyzwyczaić do średniej ceny Brenta rzędu 110 USD/bbl, co w polskich warunkach skutkowało paliwem po przeszło 5 zł za litr....w drugim półroczu roku 2014: „czarne złoto” potaniało ze 112 USD do 59 USD (stan na 16.12.2014)", a więc ropa staniała prawie 50%, a benzyna ok.15%. Róznica kilkukrotna. łupili za PO łupią i za PIS. " http://www.bankier.pl/wiadomos... "

Durni nie sieja sami sie rodza i wciskaja kit lemingom na temat cen benzyny przy pompie w relacji ceny ropy na gieldzie.
Przeciez ta eope trzeba przerobic ,transportowac i sprzedac, a te rzeczy jak i taxy nie zmniejszaja sie wraz ze spadkiem ceny ropy.Malo tego Polska za PO podpisala niekorzystne dostawy od kacapow nosnikow energi o stalej cenie.

co do łupienia to PO+PSL to jedna wielka mafia, która również pozwoliła nas łupić tzw. "biznesmenom", jeżeli "łupi" PiS to kasa idzie do budżetu państwa na szczytne cele. Natomiast musisz wiedzieć że cena baryłki ropy ma niewielki wpływ na cenę benzyny(około 29%) reszta to są składniki stałe zasilające budżety państwa i samorządów.

swojej waluty i euro: min. płaca 1500 euro w Niemczech i 1500 zł w Polsce. Niemiec 1500 l benzyny Polak 350 l Niemiec 3000 l LPG Polak ok 800 l LPG, Niemiec 300 paczek papierosów Polak 100 paczek, Niemiec 1500 kostek 200 gr masła, Polak 2300 kostek i tak ze wszystkimi towarami.

Polak 300 kostek masła 200 gr.

Sławomir Siwy: „Wybijano celnikom z głowy walkę z paliwami. Część urzędników MF działa w kooperacji z szarą strefą” http://wpolityce.pl/polityka/3... Ps..Ta mafia to nie jakieś mityczne "ministerstwo" ale konkretni ludzie znani z imienia i nazwiska. Najwyższy czas rozgonić tą bandę złodziei. Odchudzić te "ministerstwa" przynajmniej o połowę. Na miejscu Pana Siwego przebadałbym się i opublikował wyniki badań razem z oświadczeniem że nie zamierzam popełnić samobójstwa. Wreszcie zrozumiano, że trzeba wymienić nie tylko czapę ale i średnie szczebelki i to we wszystkich resortach.Tam jest usadowione "wieczne" plemię właścicieli III RP i tam jest najwięcej przekrętów. Przewietrzyć Ministerstwo Finansów, a znajdą się konkrety. To już dawno powinno być zrobione. Od tego zacząć. Skoro w ministerstwach są osoby o wiadomej profesji, to nie należy czekać, tylko skorumpowanych urzędasów odsunąć od źródeł powiększania WŁASNYCH KONT. Na"tapetę, do sądu i mediów"-to najlepiej skutkuje. Wyprowadzić kilku w kajdankach a reszta będąca w zmowie z mafiozami sama zrejteruje z MF. Na koniec pytam, dlaczego portal nie zająknął się ani słowem, że p. Siwy został po stalinowsku zwolniony z pracy przez PiS ?

Natychmiast zdelegalizować tą Przestępczą Oligarchię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na co czekacie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co jeszcze musi się stać,by kwalifikowało POd kodeks karny ???????????????????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl