niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Robert Kubica: mogę prowadzić bolid F1

Dodano: 17.06.2017 [16:18]
Robert Kubica: mogę prowadzić bolid F1  - niezalezna.pl
foto: By Makary - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41494693
"Mogę jeździć szybko i skutecznie, cieszy mnie, że obawy okazały się bezpodstawne"  - powiedział Robert Kubica w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Eleven Sports. Po serii testów z Renault, jakie ostatnio przeszedł, wie, że może prowadzić bolid "bez żadnych ograniczeń".

Kubica przyznał, że obawiał się testów z Renault, gdyż nie mógł przewidzieć, jak one się zakończą. Teraz jest o swoje możliwości spokojny. Krakowianin przyznał, że był wprost "wstrząśnięty" po trzech pierwszych okrążeniach testowych, gdy okazało się, że jazda nie sprawia mu żadnych problemów.

Po testach okazało się, że jazda bolidem F1 nie jest dzisiaj dla mnie wcale skomplikowana, jak się początkowo wydawało. W ostatnim czasie dużo pracowałem nad swoim przygotowaniem fizycznym, moja waga jest aktualnie niższa niż w 2008 roku. Widzę, że bolid jest dla kierowcy z moimi ograniczeniami pojazdem sportowym sprawiającym najmniej problemów 

- ocenił 32-letni kierowca, który ma w dorobku jeden wygrany wyścig Formuły 1 - Grand Prix w Montrealu.

"Miałem wrażenie, że moja przerwa w bolidzie F1 nie trwała dłużej niż jeden miesiąc. W kokpicie nic mi nie sprawiało problemów, wróciła mi dobra energia". - powiedział rajdowy mistrz świata WRC2 w 2013 roku.

Kubica przyznał, że na razie nie może dać się ponieść emocjom. Studzi rozbudzone dobrymi wynikami testów nadzieje fanów na powrót na tor.

"Jest za wcześnie, aby konkretyzować, jakie mam plany sportowe. Postaram się osiągnąć postawione sobie cele, ale na razie niech one będą moją tajemnicą".

- powiedział kierowca.

Kubica testował 6 czerwca na torze w Walencji bolid Lotus-Renault z 2012 roku. Przejechał 116 okrążeń. Była to jego pierwsza próbna jazda bolidem Formuły 1 od wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii w 2011 roku, w którym odniósł poważne obrażenia, tracąc częściowo władzę w jednej ręce.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

...tak czytam niektóre "komentarze" i nie mogę wyjść z podziwu, jaki atak medialny został przypuszczony na Roberta Kubicę... za jego walkę z kalectwem, ciężką pracę, upór i zwycięstwo nad samym sobą, jest tak nienawistnie atakowany...
Niepojęte...to nie jest zwyczajna sytuacja;
wygląda no to, że antypolskie trole obawiają się zagrożenia, jakim będzie Robert Kubica dla (np.) niemieckich kierowców F1;
hipotetycznie zupełnie przyjmując: czy taki atak zostałby przypuszczony również na Niemca, Austriaka, Holendra(?)... będącego ofiarą wypadku, wbrew przeciwnościom losu powracającego jednak, ku zdziwieniu całego świata, na tor F1...???
...
Zajadłość i nienawiść, sącząca się z niektórych wypowiedzi, utwierdza mnie w przekonaniu, że POLAK, ROBERT KUBICA, jest prawdziwym, realnym zagrożeniem dla "obecnej śmietanki" F1...
BOICIE SIĘ TROLE, ŻE POLAK STANIE NA PODIUM FORMUŁY1???
...jeśli tak się stanie, w niejednym niepolskim domu będzie słychać skowyt bluzgi i wycie...

Nie dajcie juz mu dotykać kierownicy i pedałów! Czy on musi się zabić w samochodzie? Niech idzie pływać, albo fruwać!

Ale o co ci chodzi! przecież Kubica nie interesuje się pedałami!!!
... pewnie stąd twoja frustracja

Rwałeś go ostro, to wiesz!

to tylko w twoim środowisku!!!

roza thuman łysy łeb

"Nie dajcie juz mu dotykać kierownicy i pedałów! Czy on musi się zabić w samochodzie? Niech idzie pływać, albo fruwać"

Kretynie!

Kubica nie ma tendencji do wspierania psychicznie chorych pedałów!

Dlaczego Robert Kubica nie ma fruwać bolidem po torach F1?

Jest najlepszym technicznie kierowcą w historii F1 !

Masz już mokro w gaciach ze strachu przed oglądaniem wyścigów?

Jego życie tylko jego sprawa, ma prawo ryzykować własne życie na TORZE!!

Nie szaleje jak banda idiotów spieszących się na cmentarz po polskich ulicach !

Kubica - "Jest najlepszym technicznie kierowcą w historii F1 !" rozbijanie pojazdów wszelakich i siebie najlepiej mu wychodzi - błaźnie.

Jak masz chęć, kwalifikacje i sponsorów to prowadź sobie nawet rakietę balistyczną... Kogo to obchodzi? Normalny, zapracowany człowiek ma ważniejsze dylematy niż problem - ile kg kierowcy mieści się w kokpicie F1...
zawracanie d..

F1 bez Roberta Kubicy nie jest takie same .. przestałem ogłądać!

Teraz czekam na powrót mistrza, najlepszego technicznie kierowcy w historii F1!

Posiadam inną opinie o tym Kierowcy.
Jeździ niebezpiecznie. Naraża życie własne oraz innych.
Ryzykantctwo, też posiada jakąś miare.
Pytanie powinno brzmieć, co inni kierowcy F1 mówią o powrocie Naczelnego Zderzaka.

tom*

"Posiadam inną opinie o tym Kierowcy.
Jeździ niebezpiecznie. Naraża życie własne oraz innych.
Ryzykantctwo, też posiada jakąś miare.
Pytanie powinno brzmieć, co inni kierowcy F1 mówią o powrocie Naczelnego Zderzaka."

Posiadam inną opinie o tobie: Jesteś prawdziwym idiotą!

Kubica jeździ na torze gdzie jest kalkulowane ryzyko.

Jest bardzo bezpiecznym kierowcą ktory zna granice i limity bezpieczeństwa.

Jest najlepszym technicznie kierowca w historii F1 !!!

tak to się kończy jak idiota chce udawać inteligenta i ferować opinie!
...on nawet nie wie, kiedy i w jakim kontekście używa się słowa "posiadać"(!), a kiedy powinno się używać słowa "mieć"! I taki niedouczony tłumok przychodzi na forum i jeszcze próbuje wypowiadać się o sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia!!!

Bezpiecznie to sobie pojedź do kościoła w niedzielę czy do biedronki. W sporcie jak chcesz wygrać to idziesz na maksa, inaczej się nie liczysz.

eeetam dedeeroscy kierowcy trabantów jak tom i tak się nie liczą

Zdaje mi się, że Palmer nie zdobył ANI JEDNEGO PUNKTU w tym sezonie, a Hulkenberg też coś cienko, 18 pkt na półmetku sezonu..

"Per Aspera ad Astra"
Powodzenia!

Brawo panie Robercie. Jestesmy z Panem. Trzymamy kciuki, czy modlimy sie, to juz jak co komu pasuje.

My, którzy jesteśmy Pana wiernymi kibicami, zawsze wierzyliśmy, że jest Pan wybitnie utalentowany i URODZONY BY ZWYCIĘŻAĆ!
...Spokojnie i do celu panie Robercie:)
https://www.youtube.com/watch?...

Bezpodstawne obawy, a jednak po 6 latach Kubica to powiedział. To już jest musztarda po obiedzie. Sam sobie załatwił taki tryb czasowy, a szkoda. Teraz to tylko powrót do F1 w formie męczennika, raczej nic już nie wygra...

Drogi rylkosie,
Uważam, że Kubice za to co robi trzeba podziwiać. Pomimo tego co się stało, nie usiadł na 4 literach, tylko cały czas pracuje nad sobą, nad swoim organizmem, planuje i osiąga sukcesy sportowe. Życie nie zawsze wytycza drogi tam gdzie byśmy tego chcieli i sobie życzyli. Wystarczyłoby, że rajdówka Kubicy uderzyłaby w te fatalne barierki 1 metr dalej i nic wielkiego by się nie stało. Gdyby Schumacher przewrócił się pół metra w inne miejsce, gdyby śruba uderzyła Masse kilka cm niżej, to historia tych ludzi potoczyłaby się inaczej.
Kubica niech jest dla nas wzorem, że trzeba pozbierać się, wstać i walczyć ze swoim życiem dalej.
Za to co robi, osobiście bardzo go szanuję i życzę mu wiele zdrowia. Myślę, że Kubica da nam powód do wielu przyjemnych chwil.

Też Go bardzo szanuję i podziwiam, jednak za bardzo przeszarżował w pewnym momencie i z tego wynikło to co wynikło NIESTETY...

A co ty wygrałeś w życiu poza wyścigiem do jajeczka w p.... mamusi????

A co Ty wygrałeś, poza tak dennym komentarzem? "Szczerbom Szejnfeldowym" z PO zajeżdżasz....

Parę rzeczy, w tym tytuł Mistrza Polski w pływaniu żaglówkami. I nie obrażaj mnie porównując do swoich kumpli.

Denny jesteś od tych żaglówek. Płytki tekst, słaby wiatr Ci zawiał...

Czy ja wiem? Może trochę długa przerwa, ale wygląda na twardego zawodnika. A Waldemar Marszałek (ś.p.), czy Gollob? Urazowe sporty, trzymam za niego kciuki.

Też trzymam za Kubicę kciuki, tym bardziej jakby we francuskim zespole coś polskiego pokazał. Ale o to będzie naprawdę ciężko, szkoda ze Pan Robert tyle lat stracił tylko i wyłącznie przez siebie...

Do szosówek nikt go nie zmuszał.F1 to dla niego może nie była końcem marzeń.Szkoda że pomimo niesamowitego szczęścia jednak ucierpiał.Marzenia czasem kosztują nie tylko zdrowie.
Robił i robi to co kocha.Strata i zysk? Zapytaj o to jego samego?
Może jednak było warto?

Życzę realizacji swoich marzeń panie Robercie.

Wracaj na tor Robercie !!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl