Rosja
Miedwiediew grozi Polsce i nazywa ją „niebezpiecznym wrogiem”. „To wyraz bezsilności rosyjskich władz”
- Jest to element wewnętrznej rosyjskiej polityki. Są głosy mówiące o tym, że to próba uwiarygodnienia się przez Miedwiediewa, utrzymania się jakoś na powierzchni polityki rosyjskiego reżimu - powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) odnosząc się do listu byłego prezydenta Rosi Dmitrija Miedwiediewa, który kolejny raz skierował groźby pod adresem Polski.