protest
Żądała 500 złotych dodatku. Gdy to staje się faktem, mówi, że to „policzek”. Sasin: Ręce opadają
Premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie zapowiedział, że rząd szykuje pomoc dla osób niepełnosprawnych. Prawdopodobnie będzie to dodatek w wysokości 500 zł co miesiąc. Jacek Sasin przypomniał, że Iwona Hartwich, jedna z liderek ubiegłorocznego protestu rodziców osób niepełnosprawnych, domagała się wówczas tych 500 zł, a dziś mówi, iż „to kolejny policzek”. - To o co chodzi? Chodzi o politykę – zaznaczył minister.
Dworczyk do Schetyny i Broniarza: Przestańcie zaogniać nastroje, nie namawiajcie do radykalizacji
– Jesteśmy gotowi na spotkanie ze strajkującymi w czwartek o godzinie 10:00. Będziemy mieli ze sobą porozumienie wypracowane i podpisane przez „Solidarność” i mamy nadzieję, że przystąpią do niego inne centrale związkowe – powiedział dziś w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odniósł się również do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy. – My jesteśmy wdzięczni za każdą propozycję, natomiast to nad czym my pracujemy jest o wiele szersza formuła, która skupi bardzo wiele środowisk, ekspertów – ocenił.
Nauczyciele mają prawo do strajkowania. A co z uczniami? „O egzaminy powinniśmy zadbać wszyscy”
Nie chcę podgrzewać atmosfery związanej ze strajkiem, ponieważ nauczyciele mają prawo do strajkowania, ale chciałabym, żeby uczniowie też mieli prawo spokojnego przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasisty i matur” – powiedziała dziś w Sejmie rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Poseł PiS dodała, że nie powinno się stawiać uczniów w sytuacji niepokoju co do tego, czy ich egzaminy się odbędą. - O to powinniśmy zadbać wszyscy - mówiła.