dzieci
„Ministra” z Lewicy chwali pigułkę „dzień po”. „Trzeba zabezpieczać młodych” - tłumaczy...
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni, olbrzymie poruszenie wywołał pomysł nowej większości rządzącej ws. pigułki tzw. "dzień" po. Jak zapowiadano, będzie ona dostępna dla nastolatek w wieku szkolnym. W rozmowie z Polską Agencją Prasową, "ministra" ds. równości Katarzyna Kotula wskazała, że dostępność tejże tabletki bez recepty - "jest jedną z form zabezpieczenia młodych ludzi". I jak podkreśliła - będzie ona dostępna na receptę dla osób do 15. roku życia, a od 15. r. ż. - bez recepty.
Ostatni miesiąc na składanie wniosków o wyprawkę dla dzieci
Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 1,3 mld zł na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" dla 4,5 mln dzieci, o czym poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wnioski o wyprawkę szkolną można składać tylko do końca następnego miesiąca - listopada.