Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

"Zabić Donalda Trumpa". Szokujące szczegóły zbrodni w Minneapolis

Minister bezpieczeństwa krajowego USA Kristi Noem poinformowała, że na magazynku karabinu sprawcy strzelaniny w Minneapolis były napisy: „dla dzieci”, „gdzie jest wasz Bóg”, „zabić Donalda Trumpa”.

„Mamy potwierdzenie, że napastnik ze Szkoły Katolickiej im. Zwiastowania w Minneapolis w Minnesocie był 22-letnim mężczyzną, który twierdził, że był osobą transpłciową

- napisała Noem w serwisie X.

„Ten obłąkany potwór zaatakował najbardziej bezbronnych: małe dzieci modlące się podczas pierwszej porannej mszy w nowym roku szkolnym. Ten poważnie chory morderca napisał słowa »dla dzieci«, »gdzie jest wasz Bóg?« i »zabić Donalda Trumpa« na magazynku karabinu” - powiadomiła minister.

Służby podały, że napastnik to Robin W. Natomiast Reuters napisał, że sprawcą jest "23-letnia miejscowa mieszkanka". Z dokumentów sądowych wynika, że w 2020 roku Robin zmienił imię z Robert, ponieważ identyfikował się jako kobieta.

W strzelaninie zginęło dwoje dzieci w wieku ośmiu i 10 lat. 17 osób, w tym 14 dzieci, zostało rannych. Policja przekazała, że życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Sprawca popełnił samobójstwo. Według policji podczas ataku miał przy sobie trzy sztuki broni. Broń została zakupiona legalnie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane