Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Biden spotkał się z bliskimi Nawalnego

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w San Francisco z Julią i Darią Nawalnymi, żoną i córką zmarłego rosyjskiego opozycjonisty - podał Biały Dom. Amerykański przywódca potwierdził zapowiedzi, że nałoży na Rosję znaczące sankcje w związku ze śmiercią Nawalnego.

Joe Biden i bliscy Nawalnego
X.com - Joe Biden

Jak przekazał w komunikacie Biały Dom, podczas spotkania Biden wyraził podziw dla "niezwykłej odwagi Aleksieja Nawalnego i jego dziedzictwa walki przeciwko korupcji i za wolną i demokratyczną Rosję".

"Prezydent podkreślił, że dziedzictwo Aleksieja będzie przekazywane dalej przez ludzi w całej Rosji i na całym świecie, którzy opłakują jego stratę i walczą o wolność, demokrację i prawa człowieka" - czytamy.

Biden potwierdził też wcześniejsze zapowiedzi, że jego administracja nałoży kolejną rundę dotkliwych sankcji przeciwko Rosji w reakcji na śmierć Nawalnego, represje reżimu i agresję przeciwko Ukrainie. Do spotkania doszło w San Francisco. Nieopodal miasta, na Uniwersytecie Stanforda studiuje córka Nawalnego, Daria.

W czwartek podsekretarz stanu USA Victoria Nuland zapowiedziała, że nałożone zostaną "setki" sankcji, zarówno przeciwko ludziom zamieszanym w śmierć opozycjonisty, jak i machinę wojenną Putina.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Joe Biden #Aleksiej Nawalny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo