Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Biden skraca pobyt w Delaware. Chodzi o sytuację na Bliskim Wschodzie

Prezydent USA Joe Biden wróci szybciej ze stanu Delaware do Białego Domu, aby monitorować sytuację na Bliskim Wschodzie. Informację przekazała agencja AP. W depeszy podkreślono, że sytuacja ma miejsce w obliczu oczekiwanego ataku Iranu na Izrael. Biden spotka się ze swoimi doradcami ds. bezpieczeństwa.

Joe Biden
https://twitter.com/POTUS - https://twitter.com/POTUS

Napięcie na Bliskim Wschodzie osiągnęło najwyższy poziom od października 2023 roku, kiedy palestyńska organizacja Hamas dokonała najazdu na Izrael - ocenia Associated Press. Przed dwoma tygodniami w ataku lotnictwa - jak się powszechnie uważa izraelskiego - na konsulat Iranu w Damaszku zginęło m.in. siedmiu członków irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji, w tym dwóch generałów elitarnej jednostki Al-Kuds w Syrii. Iran zapowiedział odwet, który zdaniem źródeł wywiadowczych USA może nastąpić jeszcze przed końcem weekendu.

Pentagon poinformował, że minister obrony USA Lloyd Austin rozmawiał w sobotę z szefem izraelskiego resortu obrony Joawem Galantem "w celu omówienia pilnych zagrożeń regionalnych" i podkreślił, że Izrael może liczyć na "pełne wsparcie USA w obronie przed wszelkimi atakami Iranu i jego regionalnych pełnomocników".

Także doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan potwierdził w rozmowie ze swoim izraelskim odpowiednikiem Cachim Hanegbim "żelazne zaangażowanie Waszyngtonu w bezpieczeństwo Izraela".

Poprzedniego dnia, jak przypomina agencja AP, prezydent Biden powiedział, że "Iran nie odniesie sukcesu".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Bliski Wschód #Joe Biden

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo