Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Rosyjscy sportowcy wystąpią na igrzyskach olimpijskich w 2024? Zełenski rozmawiał z Macronem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oświadczył, że "rosyjscy sportowcy nie powinni mieć możliwości startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku".

Autor:

"Szczególnie nalegałem na to, aby rosyjscy sportowcy nie mieli miejsca na igrzyskach olimpijskich w Paryżu"

- powiedział Zełenski, cytowany na internetowej platformie Telegram.

Po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę 24 lutego ubiegłego roku MKOl nałożył sankcje na Rosję i jej sojuszniczkę Białoruś. W obu krajach nie są organizowane międzynarodowe imprezy sportowe. Z wielu zawodów Rosjanie i Białorusini zostali wykluczeni, a tam, gdzie mogą startować indywidualnie, nie są eksponowane żadne symbole narodowe tych krajów.

W orędziu noworocznym prezydent MKOl Thomas Bach powiedział, że chciałby, aby sankcje nałożone na Moskwę i Mińsk zostały przedłużone na rok 2023. "Sankcje wobec tych państw i ich rządów muszą pozostać i pozostaną w mocy" – podkreślił Bach.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane