Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

Tuba Kremla straci prawo do nadawania? Premier May ujawnia szczegóły

Premier Theresa Mary oznajmiła, że decyzję o ewentualnym cofnięciu telewizji RT (dawniej Russia Today, często określana mianem propagandowej tuby Kremla) licencji na nadawanie w Wielkiej Brytanii podejmie regulator rynku Ofcom. Rzecznik Ofcomu poinformował, że w tym kontekście weźmie pod uwagę sprawę Siergieja Skripala.

Szefowa brytyjskiego rządu oznajmiła, że uważa, iż za próbą zamordowania Skripala, byłego podwójnego szpiega, stoi w istocie Rosja.

Reklama

- Przyszłość rosyjskiej sieci telewizyjnej w Wielkiej Brytanii nie jest sprawą rządu, to kwestia, o której przesądzi niezależny Ofcom - powiedziała May.

Ofcom ostrzegł już wcześniej, że może pozbawić RT licencji na rynek brytyjski, jeśli rząd ustali, że zamach był dziełem służb rosyjskich.

W odpowiedzi na te doniesienia rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji Maria Zacharowa ostrzegła, że jeśli telewizji RT zostanie cofnięta licencja na na nadawanie w Wielkiej Brytanii, to w takiej sytuacji w Rosji „nie będą działać żadne brytyjskie media”.

Reklama