Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Śmiertelne żniwo upałów we Włoszech. Temperatury sięgają niemal 40 stopni

Cztery osoby zmarły we Włoszech z powodu ekstremalnych upałów - podały w środę media. Temperatury w centrum i na północy kraju sięgają 37-39 stopni Celsjusza.

Wśród ofiar jest dwóch rolników: 61-letni mężczyzna, który pracował w winnicy koło Piacenzy w regionie Emilia-Romania na północy Włoch oraz 58-latek z okolic miasta Lodi w Lombardii.

W miejscowości Garlasco koło Pawii, także w Lombardii, zmarł 56-letni mężczyzna, który zasłabł na cmentarzu z powodu upałów.

Z kolei 57-letni bezdomny zmarł na jednym z placów w centrum Neapolu. Również w tym przypadku wszystko wskazuje na zgon z powodu gorąca - zaznaczyły lokalne media.

W środę włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło czerwony, najwyższy stopień alarmu z powodu upałów w 16 miastach: Rzymie, Mediolanie, Florencji, Wenecji, Turynie, a także w Ankonie, Bolonii, Bolzano, Brescii, Frosinone, Latinie, Perugii, Pescarze, Rieti, Weronie i Viterbo.

W następnych dniach liczba miast objętych alertem będzie rosnąć w związku z temperaturami, które - według prognoz - przekroczą 40 stopni Celsjusza.

Czerwony stopień alarmu oznacza zagrożenie dla zdrowia całej populacji.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat