Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Rosyjska minister kultury ma koronawirusa. To już trzecia osoba w rządzie

Minister kultury Rosji Olga Lubimowa zakaziła się koronawirusem - podał dziennik "Wiedomosti". Jest to trzeci przypadek zakażenia w rządzie Rosji; wcześniej zachorowali: premier Michaił Miszustin i minister budownictwa Władimir Jakuszew.

Autor:

Służby prasowe ministerstwa kultury wyjaśniły, że Lubimowa już od dłuższego czasu przebywa w domu i że jej choroba ma lekki przebieg. Minister prowadzi narady robocze zdalnie, przez łącze wideo.

Premier Miszustin, o którego diagnozie poinformowano 30 kwietnia, wciąż przebywa w szpitalu, gdzie trafił przed tygodniem. Informacje o jego stanie zdrowia po raz ostatni rzecznik premiera podawał we wtorek. Zapewniał, że premier ogółem czuje się dobrze i jest w kontakcie telefonicznym z ministrami.

Obowiązki premiera Rosji pełni obecnie pierwszy wicepremier Andriej Biełousow.

Jakuszew i jego zastępca Dmitrij Wołkow, u którego także zdiagnozowano Covid-19 przechodzą leczenie w szpitalu.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane