Pies za kierownicą Skody! Policja przerwała jego przejażdżkę

Policja drogowa na Słowacji zatrzymała jadący samochód, za którego kierownicą - ku zdumieniu funkcjonariuszy - siedział pies. Choć właściciel przekonywał, że pies nagle wskoczył mu na kolana, policja odrzuciła jego tłumaczenia.

A gdzie prawo jazdy? | Materiał z kamery
https://twitter.com/jqbilbao

Do incydentu, opisanego w sobotę przez BBC, doszło w miejscowości Szterusy w północno-zachodniej Słowacji. Kadry opublikowane przez policję pokazują, że "za kółkiem" w samochodzie marki Skoda siedzi wyraźnie zadowolony pies myśliwski. Funkcjonariusze przyznali, że nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli na radarze psiego "kierowcę".

Właściciel przekonywał, że jego pupil nagle wskoczył mu na kolana. Policja nie przyjęła tych wyjaśnień, bo na nagraniu nie widać żadnego nagłego ruchu w kabinie.

Komentując incydent policja podkreśliła, że zwierzęta przewożone autem muszą być należycie zabezpieczone, bo nawet niewielki zwierzak może w trakcie jazdy stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia.

Nie jest jasne, czy mandatu udzielono tylko za przekroczenie prędkości, czy też za nieupilnowanie czworonoga w jadącym samochodzie.

Jednak - jak zauważa BBC - mandatem zapewne ukarany został człowiek, a nie pies.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#samochód #pies za kierownicą #Słowacja

mt
Wczytuję ocenę...
Komentarze (30)
Anonim 01.10.2023 15:27
Pewnie pies był trzeźwiejszy niż właściciel...
Anonim 01.10.2023 08:59
Zwalanie winy ze sprawcy na właściciela psa to dyskryminacja człowieka. Prawa jazdy dla psów obok praw wyborczych dla nich także! Świat oszalał za sprawą mediów żydokomuny.
Anonim 01.10.2023 08:47
W Polsce pies/tusk/ i jego watacha za frajerą przekraczający prędkość to norma
Anonim 01.10.2023 08:39
pewnie miał uprawnienia i na pewno skonczył kurs prawa jazdy ,więc wszystko okej.
trzybudziki 01.10.2023 08:09
W kinie był ostatnio film o psie, który jeździł koleją i nikomu to nie przeszkadzało.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo