Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Pies za kierownicą Skody! Policja przerwała jego przejażdżkę

Policja drogowa na Słowacji zatrzymała jadący samochód, za którego kierownicą - ku zdumieniu funkcjonariuszy - siedział pies. Choć właściciel przekonywał, że pies nagle wskoczył mu na kolana, policja odrzuciła jego tłumaczenia.

A gdzie prawo jazdy? | Materiał z kamery
https://twitter.com/jqbilbao

Do incydentu, opisanego w sobotę przez BBC, doszło w miejscowości Szterusy w północno-zachodniej Słowacji. Kadry opublikowane przez policję pokazują, że "za kółkiem" w samochodzie marki Skoda siedzi wyraźnie zadowolony pies myśliwski. Funkcjonariusze przyznali, że nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli na radarze psiego "kierowcę".

Właściciel przekonywał, że jego pupil nagle wskoczył mu na kolana. Policja nie przyjęła tych wyjaśnień, bo na nagraniu nie widać żadnego nagłego ruchu w kabinie.

Komentując incydent policja podkreśliła, że zwierzęta przewożone autem muszą być należycie zabezpieczone, bo nawet niewielki zwierzak może w trakcie jazdy stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia.

Nie jest jasne, czy mandatu udzielono tylko za przekroczenie prędkości, czy też za nieupilnowanie czworonoga w jadącym samochodzie.

Jednak - jak zauważa BBC - mandatem zapewne ukarany został człowiek, a nie pies.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#samochód #pies za kierownicą #Słowacja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo