Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

Niemieccy ekoaktywiści zablokowali drogi dojazdowe do Bundestagu [WIDEO]

Niemieccy aktywiści klimatyczni z grupy "Ostatniego pokolenia" zorganizowali dziś blokadę budynków Bundestagu - informuje "Welt".

Autor: mm

Niektórzy z aktywistów przykleili się do drogi - podał rzecznik policji. Mężczyzna i kobieta z grupy "Ostatnie pokolenie" stali również przed wejściem do Bundestagu i próbowali skonfrontować posłów ze swoimi opiniami dotyczącymi klimatu. Według relacji mediów lider partii CDU Friedrich Merz zareagował nerwowo i kazał się wynosić ("Raus hier"), nagabującemu go aktywiście. Stacja rbb24 zamieściła na Twitterze nagranie tej sytuacji. 

Reklama

Od początku 2022 roku "Ostatnie pokolenie" blokuje zjazdy z autostrad i skrzyżowania w Berlinie i innych dużych miastach, aby walczyć o większą ochronę klimatu. Ponadto doszło do akcji w muzeach, na stadionach, w ministerstwach, na lotniskach i przy rurociągach naftowych.

Autor: mm

Źródło: PAP, niezalezna.pl
Reklama