Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Masakra w restauracji. Są zabici i ranni, sprawca nie żyje

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka kolejnych zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w sobotę w restauracji sieci In-N-Out w amerykańskim stanie Idaho. Służby wciąż ustalają dokładny bilans ofiar. Według niektórych mediów liczba zabitych może być wyższa. Sprawca nie żyje.

Autor:

Do tragedii doszło w restauracji sieci In-N-Out w miejscowości Twin Falls na południu stanu Idaho. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać przerażonych ludzi uciekających z parkingu pobliskiego centrum handlowego. W tle słychać serię strzałów.

Rozbieżności dotyczą liczby ofiar. Agencja Associated Press, powołując się na własne źródła, informuje o pięciu zabitych. Z kolei stacja CBS News podaje, że śmierć poniosły co najmniej trzy osoby.

Sprawca nie żyje

Podczas konferencji prasowej szef policji w Twin Falls Matthew Hicks potwierdził, że w strzelaninie są ofiary śmiertelne. Nie podał jednak ich dokładnej liczby, zaznaczając, że sytuacja jest nadal wyjaśniana.

Rzecznik władz miasta Joshua Palmer przekazał wcześniej, że zginęły co najmniej trzy osoby, a dwie kolejne zostały ranne. Hicks dodał, że w miejscowym szpitalu przebywa jeszcze nieokreślona liczba poszkodowanych.

Policjant poinformował również, że domniemany sprawca nie żyje.

Podejrzany o strzelaninę nie żyje. Został odnaleziony w pobliżu miejsca zdarzenia. Obecnie pracujemy nad ustaleniem jego tożsamości oraz motywów działania

– przekazał Matthew Hicks.

Śledczy przesłuchują setki świadków

Policja prowadzi szeroko zakrojone czynności. Funkcjonariusze próbują dotrzeć do wszystkich osób, które mogły widzieć przebieg zdarzenia.

– Mamy dosłownie setki osób, które w taki czy inny sposób znajdowały się w rejonie restauracji. Wszystkie mogą posiadać informacje istotne dla śledztwa – poinformował szef policji.

Na czas działań służb zamknięto okoliczne drogi oraz pobliski most. Mieszkańców poproszono o omijanie tej części miasta. W dochodzenie zaangażowali się również agenci FBI, którzy wspierają lokalną policję.

Twin Falls znajduje się na południu stanu Idaho, około 190 kilometrów od jego stolicy – Boise.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, x.com, PAP

NAJNOWSZE Świat