Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Krzywa wieża w Pizie rozbłyśnie na biało-czerwono

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Krzywa Wieża w Pizie zostanie 16 listopada oświetlona na biało-czerwono. O tej rocznicowej inicjatywie poinformowała ambasada RP we Włoszech.

Autor:

Placówka dyplomatyczna RP podała, że jeden z najsłynniejszych zabytków na świecie zostanie oświetlony barwami polskiej flagi na cztery godziny począwszy od 19.00.

Zasługi w uratowaniu wieży ma urodzony w Polsce profesor politechniki w Turynie Michele Jamiolkowski, który kierował zespołem naukowców, autorów projektu wzmocnienia konstrukcji i zatrzymania jej przechyłu.

Oświetlenie Krzywej Wieży to jedna z serii inicjatyw obchodów stulecia niepodległości, w ramach których różne budynki i zabytki na świecie zostaną oświetlone na biało-czerwono. Będą to między innymi piramidy w Egipcie, figura Chrystusa w Rio de Janeiro oraz koło panoramiczne na bulwarze w Santa Monica w Kalifornii- wyjaśniono w nocie.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane