Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Korea Płn. wystrzeliła rakiety

- Korea Północna wystrzeliła dzisiaj kilka pocisków manewrujących krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego - poinformowało dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych.

Autor:

Według komunikatu południowokoreańskiego wojska, pociski zostały wystrzelone nieopodal miasta Munczon w prowincji Kangwon na południu kraju. Według BBC, po pokonaniu ok. 150 km wylądowały w Morzu Japońskim, oddzielającym Półwysep Koreański od Japonii.

Agencja AP poinformowała, że kilkadziesiąt minut potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły nieznaną liczbę pocisków powietrze-ziemia.

Do zdarzenia doszło w 108. rocznicę urodzin założyciela KRL-D Kim Ir Sena. Jest to kolejna z serii prób pocisków rakietowych i artyleryjskich przeprowadzonych przez Pjongjang w ostatnich tygodniach. W tym samym czasie północnokoreański reżim ostro krytykował amerykańskich dyplomatów i sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo o sabotowanie negocjacji w sprawie programu nuklearnego i rakietowego Korei Płn

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane