Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Prezydent Litwy zrobił Elonowi Muskowi przyspieszony kurs geopolityki na przykładzie… Tesli. Wystarczył jeden wpis!

Miliarder Elon Musk, założyciel Tesli i SpaceX, swoją działalność w mediach społecznościowych skoncentrował w ostatnim czasie wokół wojny na Ukrainie. W publikowanych na Twitterze ankietach pyta internautów m.in. o to, czy opowiadają się za przeprowadzeniem referendum dla mieszkańców Krymu i Donbasu w sprawie decyzji o włączeniu tych terytoriów do Rosji lub pozostaniu częścią Ukrainy. Pseudo-geopolityczne rozważania Muska zakończył prezydent Litwy. Gitanas Nausėda w jednym wpisie wyjaśnił ekscentrycznemu miliarderowi, na czym polega istota problemu.

By (U.S. Air Force photo by Trevor cokley) - https://www.dvidshub.net/image/7132411/usafa-hosts-elon-musk, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117790521

Elon Musk początkowo zaproponował swoją wizję zakończenia wojny na Ukrainie. Na Twitterze zamieścił ankietę dotyczącą następujących postulatów, które miałyby stanowić warunki konieczne do zakończenia rosyjskiej inwazji.

  • Ponowne wybory w anektowanych regionach pod nadzorem ONZ. Rosja odchodzi, jeśli taka jest wola ludu. 
  • Krym formalnie należy do Rosji, tak jak jest od 1783 r. (do pomyłki Chruszczowa). 
  • Zapewnione zaopatrzenie w wodę na Krym. 
  • Ukraina pozostaje neutralna.

- takie postulaty Musk poddał pod głosowanie internautów. 

W ankiecie zagłosowało ponad 1 mln 440 tys. użytkowników Twittera.

Niezrażony wieloma krytycznymi komentarzami Elon Musk po kilku godzinach wystartował z kolejną ankietą. Tym razem pytał użytkowników Twittera o to, czy są „za” czy „przeciw” temu, żeby zorganizować referendum, w którym mieszkańcy Donbasu i Krymu mieliby decydować o tym, czy są częścią Rosji, czy Ukrainy.

Elonowi Muskowi odpowiedział prezydent Litwy, który w dość prosty sposób wyjaśnił mu na czym polega cały problem. Zrobił to odwołując się do samochodu Tesli.

Drogi @elonmusk, gdy ktoś próbuje ukraść koła Twojej Tesli, nie czyni go to legalnym właścicielem samochodu ani kół. Chociaż twierdzą, że oba  głosowały za tym. Tylko mówię.
- napisał Gitanas Nausėda.


Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i jego doradca Mychajło Podolak starli się na Twitterze z Elonem Muskiem, gdy amerykański miliarder zaproponował nowe referendum, pod nadzorem ONZ, w sprawie ukraińskich terytoriów, pozostawienie Rosji Krymu i "status neutralny" dla Ukrainy.

Zełenski zareagował na to propozycją, by użytkownicy Twittera odpowiedzieli na pytanie "Którego Elona Muska wolą - tego, który popiera Ukrainę, czy tego, który popiera Rosję?"

Z kolei Podolak napisał w swoim tweecie, że ma "lepszy plan pokojowy", zgodnie z którym należy "wyzwolić terytoria ukraińskie włącznie z anektowanym Krymem", doprowadzić do demilitaryzacji Rosji i pozbawienia jej broni nuklearnej oraz postawić przed sądem zbrodniarzy wojennych.

 



Źródło: Niezalezna.pl, Twitter, PAP

Piotr Łukawski