Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Nie przyjęto rezolucji z wezwaniem do Moskwy. Rosja użyła weta. Kto się wstrzymał?

Rada Bezpieczeństwa ONZ nie przyjęła w piątek rezolucji wzywającej Moskwę do zatrzymania agresji wojskowej na Ukrainę. - Rosja użyła weta - poinformował ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Chiny, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie wstrzymały się od głosu.

Autor:

Przed godz. 18 czasu nowojorskiego (godz. 24 czasu polskiego) Szczerski poinformował na Twitterze, że rezolucja nakazująca Rosji natychmiastowe i bezwarunkowe wycofanie się z Ukrainy nie została przyjęta.

Szczerski zamieścił zdjęcie z głosowania członków rady. "Moment głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad rezolucją wzywającą Rosję do zatrzymania agresji na Ukrainę; przeciw tylko Rosja z prawem weta - rezolucja przez to nie została przyjęta" - napisał dyplomata.

Dyrektor w think-tanku ONZ International Crisis Group Richard Gowan poinformował z kolei na Twitterze, że podczas głosowania Rosja złożyła weto do rezolucji, a Chiny, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie - wstrzymały się od głosu. Jak dodał, wahająca się w ciągu dnia Brazylia ostatecznie rezolucję poparła.

Jak informował wcześniej Szczerski, Polska byłą jednym z wnioskodawców rezolucji.

Od czwartku trwa zakrojona na szeroką skalę rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę. Przeprowadzono ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe, wysłano żołnierzy i czołgi, które przekroczyły granice Ukrainy z wielu kierunków

 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane