Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Szczyt zablokuje Warszawę?

Dziś rozpoczął się dwudniowy szczyt Partnerstwa Wschodniego. Podczas obrad ma zostać przyjęta deklaracja uznająca m.in. „europejskie aspiracje” partnerów UE.

Autor:

Dziś rozpoczął się dwudniowy szczyt Partnerstwa Wschodniego. Podczas obrad ma zostać przyjęta deklaracja uznająca m.in. „europejskie aspiracje” partnerów UE. W związku ze szczytem, mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu

Jak informują policjanci i funkcjonariusze BOR w mieście nie było jak na razie poważniejszych utrudnień w ruchu i zapewniają, że ruch na ulicach wstrzymywany będzie jedynie chwilowo - na czas przejazdu kolumn z głowami państw.

Dzisiaj utrudnienia mogę być m.in. na trasach dojazdowych z lotniska Chopina do hoteli, w których będą mieszkać uczestnicy szczytu - Hyatt, Westin oraz Hilton, w rejonie samych hoteli, a po południu w okolicach Centrum Nauki Kopernik. Mieszkańcy i osoby pracujące w Warszawie powinny być przygotowane na obowiązujące tam zakazy parkowania. Na trasach dojazdowych do hoteli i Centrum mogą też tworzyć się korki.

Z kolei w piątek największe utrudnienia mogą być na Trakcie Królewskim (wzdłuż którego nie będzie można parkować), w rejonie kancelarii premiera, MSZ i Pl. Zamkowego. Ograniczenia m.in. W zatrzymywaniu się i postoju będą też na ulicach położonych w okolicach Starego Miasta, na ul. Grzybowskiej i Królewskiej.

Dziś rano uruchomiona została specjalna policyjna infolinia. Dzwoniąc na numer: (22) 60 380 38 można uzyskać informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu, np. o ulicach, które w danym momencie będą zamknięte.

Szczyt Partnerstwa Wschodniego, który rozpocznie się w czwartek od uroczystej kolacji w Centrum Nauki Kopernik, jest drugim tego rodzaju spotkaniem od chwili oficjalnego zainaugurowania polsko-szwedzkiej inicjatywy w Pradze w 2009 roku.

Mają wziąć w nim udział m.in. szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydenci: Litwy Dalia Grybauskaite, premier Francji Francois Fillon, szef hiszpańskiego rządu Jose Zapatero, premier Węgier Viktor Orban, wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg.

Pięć krajów Partnerstwa będzie reprezentowanych na najwyższym szczeblu przez prezydentów: Ukrainy - Wiktor Janukowycz, Gruzji - Micheil Saakaszwili, Azerbejdżanu - Ilham Alijew, Armenii - Serż Sarkisjan oraz premier Mołdawii Vlad Filat.

Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Świat