Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wielki sukces polskich sportowców! Gratulacje premier złożył osobiście

„Żeby przebić ten sukces w tym roku, musielibyśmy - w co ja wierzę - być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata” - powiedział premier Mateusz Morawiecki przyjmując polskich sportowców, którzy w halowych mistrzostwach świata w Birmingham zajęli trzecie miejsce w w ogólnej klasyfikacji medalowej.

twitter.com/PremierRP

Podczas zakończonych w niedzielę halowych mistrzostw świata w Birmingham Polacy zdobyli pięć medali (dwa złote – Adam Kszczot na 800 m i sztafeta mężczyzn 4x400 m, dwa srebrne - Marcin Lewandowski na 1500 m i sztafeta kobiet 4x400 m i brązowy – Piotr Lisek skok o tyczce). W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej pozycji za USA i Etiopią.

Polska - wśród 144 drużyn - zajęła trzecie miejsce

- Jestem niezwykle dumny z osiągnięć polskiej reprezentacji w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. To naprawdę, jak ktoś to powiedział dzisiaj: żeby przebić ten sukces w tym roku, musielibyśmy - w co ja wierzę - być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął naszych reprezentantów swojej kancelarii.

 
Szef polskiego rządu podkreślił też, że tym, czym się nasz kraj, oprócz silnej gospodarki i wspaniałej kultury, może „szczycić i chwalić na wszystkich kontynentach świata”, jest właśnie sport.

- To jest współczesna rywalizacja i niezwykle się cieszę z tego znakomitego osiągnięcia, które pokazali nasi sportowcy. Oczywiście naj, największe gratulacje to nie tylko dla naszych złotych medalistów, ale również rekordzistów świata, którzy wyprzedzili Amerykanów - zaznaczył szef rządu.


 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#premier #Mateusz Morawiecki #sport #medale

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo