Pierwszy set padł łupem Niemców, którzy wykorzystali błędy Polaków w końcówce i wygrali 25:23. Kolejne partie były jednak popisem drużyny Nikoli Grbicia. W drugim secie Biało‑czerwoni szybko zbudowali przewagę dzięki skuteczności Bartłomieja Bołądzia i świetnej grze w bloku Bartłomieja Lemańskiego, zwyciężając 25:16.
Pewna wygrana Polaków z Niemcami
Drugi set dla Polaków! 🇵🇱
— Polsat Sport (@polsatsport) June 27, 2026
📺 Polsat Sport 1 | PS Extra 2 | Polsat Box Go | Polsat pic.twitter.com/MFJGb7kieA
Trzecia odsłona wyglądała podobnie — Polacy dominowali zagrywką, a asy Artura Szalpuka, Lemańskiego i Bołądzia ustawiły grę. Set zakończył się pewnym 25:17. W czwartej partii Niemcy dotrzymywali kroku tylko do stanu 9:9. Później Polacy odjechali rywalom, kończąc mecz wynikiem 25:15 po serii mocnych zagrywek i skutecznych kontr. To już trzecia wygrana Polaków w tym turnieju i piąta w siódmym meczu tej edycji VNL.
Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, chociaż szkoda trochę pierwszego seta. Dobrze dziś funkcjonował system blok - obrona, a poza tym, kto zagrywa ten wygrywa
- powiedział w rozmowie z Polsatem MVP meczu Bartłomiej Bołądź.
W niedzielę na zakończenie turnieju Ligi Narodów w Gliwicach Polacy zagrają z Argentyną.